Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim míří na sever Čech

Po reprezentační přestávce se opět rozjely profesionální soutěže a Vlašim bude v rámci 7. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bojovat o další body do ligové tabulky na severu Čech. Družina Martina Hyského se v neděli představí na hřišti Varnsdorfu.

FK Varnsdorf

Podobně jako Vlašim, i Varnsdorf se od svého postupu do druhé nejvyšší soutěže v roce 2010, stal tradičním účastníkem této soutěže. Zatím nejlepšího umístění v druhé nejvyšší soutěži dosáhl severočeský klub v sezóně 2014/15. Tehdy se Varnsdorf umístil na druhé příčce tabulky.

V letošním ročníku se tým vedený trenérem Pavlem Drskem pohybuje na páté příčce tabulky s bilancí tří výher, dvou remíz a jedné porážky. V posledním utkání dokázal Drskům výběr vyválčit bod na hřišti brněnské Zbrojovky po remíze 2:2.

FC Sellier & Bellot Vlašim 

Vlašim se v letošní sezóně může chlubit nejproduktivnějším útokem. Střelecky se výběru Martina Hyského daří. V dosavadních šesti zápasech nastřílel středočeský tým šestnáct branek. Ve dvou zápasech domácího poháru dokonce osmnáct. V tabulce tak patří Vlašimi aktuálně třetí příčka. „Umístění je rozhodně povzbuzením. Ale pořád jsme teprve na startu soutěže, na nějaké závěry je ještě brzy,“ zůstává nohama na zemi Denis Višinský, záložník Vlašimi.

O další body se jeho celek pojede porvat v neděli na sever Čech, kde však Vlašim nečeká jistě lehký zápas.

Vzájemná bilance

Oba celky na sebe od roku 2010 narazily celkem ve dvaadvaceti zápasech. Vlašim dokázala zvítězit jedenáctkrát, pětkrát se body dělily a v šesti případech zvítězil Varnsdorf. Skóre ze zmíněných zápasů je 27:18 z pohledu vlašimského celku.