Vlašim porazila rezervu Sparty 3:2

Nedělní dopoledne bylo pro hráče Vlašimi ve znamení utkání na půdě rezervy pražské Sparty. Středočeský tým zažil vynikající první poločas, kdy si dokázal vytvořit tříbrankový náskok. I přes veškerou snahu domácích se povedlo svěřencům Martina Hyského vedení udržet a nakonec zvítězit 3:2.

Sparta B – Vlašim 2:3 (0:3)

Branky:  62.a 90+2. Kozák – 27. a 31. Alijagič, 21. Blecha. ŽK: Suchomel, Dudl, Sejk, Ambler, Jonáš -  Křišťan, Alijagić, Červenka.
Sparta B: Kotek - Suchomel, Piško (C), Vitík, Dudl (46. A. Gabriel) - Ambler (68. Šilhart), Pudhorocký, Jonáš, Ryneš - Sejk, Schánělec (46. Kozák).
Vlašim: Řehák - Hošek, Broukal, Breda, Svoboda -  Hošek, Křišťan, Višinský (90. Starý), Rigo (59. Zinhasovič), Blecha - Alijagič (81. Janda), Červenka.

V lepším rozpoložení do nedělního utkání vstupovali domácí fotbalisté a na hře to bylo znát. Sparta byla v úvodu utkání více v držení míče a dokázala i zahrozit. Josef Řehák musel ve čtvrté minutě likvidovat střelu Amblera. O chvíli později zkusil své štěstí i domácí Ryneš, ale Řehák byl opět na svém místě. Zatímco Sparta v koncovce selhala, tak Vlašim sehrála ve 21. minutě skvělou akci. Na jejím konci byl Filip Blecha, který přesnou střelou otevřel skóre zápasu – 0:1.

Netrvalo dlouho a brankář Sparty musel pro míč do své sítě znovu. K míči se dostal ve vápně Denis Alijagič a vlašimský kanonýr mířil přesně – 0:2. Sparta se snažila svou kombinační hrou zareagovat, ale hosté byli velmi efektivní. Již ve 31: minutě si na přihrávku naběhl Denis Alijagič a sám před Kotkem se nemýlil – 0:3.

Do druhé půle tedy hosté vstupovali s klidným náskokem. Domácí tým se snažil reagovat dvojitým střídáním a následným snížením rozdílu. To se povedlo až po hodině hry, kdy ukončil střeleckou potenci Sparty Matyáš Kozák – 1:3. Sparta se snažila přidat další branku, ale hosté si náskok hlídali až do samého závěru zápasu. Matyáš Kozák v nastavení již jen korigoval konečný výsledek na 2:3.