Vlašim přišla o výhru v nastavení

Velmi blízko byli fotbalisté Vlašimi premiérovému vítězství v novém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, když doma dlouhou dobu vedli nad Vyškovem 1:0. Ovšem z poslední možné akce se podařilo hostům vytěžit maximum a vyrovnat na konečných 1:1.

Vlašim – Vyškov 1:1 (1:0)

Branky: 3. Singhateh (z pen.) - 90+4. Metsoko. ŽK: Singhateh, Biegon - 38. Lahodný, 90+2. Vintr.
Vlašim: Vágner – Heppner, Kričfaluši, Breda, Labík – Beran (39. Tavares), Onije, Šubert (58. Toula), Nogha – Singhateh (78. Biegon), Šmiga.
Vyškov: Jícha – F. Štěpánek (80. Červeň), Lahodný (C) (70. Lacík), Němeček (78. Ilko), Mafwenta – Souaré, Kanakimana (46. Touré), Vintr, Diallo (46. Eneme) – Bayo, Metsoko.

Domácí Vlašim vstoupila do utkání velmi aktivně a již ve 3. minutě měla výhodu pokutového kopu, který s přehledem proměnil Ebrima Singhateh – 1:0. O pár chvil později mohl tentýž hráč zvýšit vedení svého celku, ale proti byl brankář Jícha, který si tentokrát s jeho pokusem poradil. Netrvalo dlouho a oklepali se i hosté z Vyškova. Na pravé straně obrany Vlašimi zaspal Onije a málem toho využil Amidou Diallo, ale Vágner pohotově dokázal jeho šanci zneškodnit.

I přes intenzivní déšť se bylo na hrací ploše v prvním poločase na co dívat. S další šancí se přihnali po necelé půlhodině hry hosté, kdy vystřelil Metsoko, ale Vágner vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil. Odpovědí Vlašimi byla akce, kterou zakončil aktivní Šmiga, ale jeho tečovanou ránu však pohotově vyrazil Jícha mimo tři tyče. I další šance patřila domácím, ale jihomoravský celek tentokrát podržel jeden z obránců, který zablokoval střelu mířící do odkryté branky.

Sedm minut před koncem se domácím zranil záložník Beran a chvilkového oslabení málem využil Kanakimana, ale jeho gólové radosti se postavil do cesty Matyáš Vágner. V nastaveném čase mohl Vlašim uklidnit navýšením skóre střídající Tavares. Brazilský fotbalista se zjevil sám před Jíchou, který vytasil fantastický zákrok a nohou zastavil míč mířící do branky! Do kabin tedy domácí odcházeli s hubeným náskokem.

Hostující tým do druhého poločasu udělal dvě změny v sestavě a bylo to znát. Vyškov na svého soupeře vlétl a obrana domácích se musela mít na pozoru. Dlouhou dobu domácí odolávali bez výraznějších potíží a pak mohli sami udeřit. V 63. minutě posadil Adam Toula míč na hlavu Singhateha. Jeho pokus však zastavil opět výborný brankář hostí. Netrvalo dlouho a opět se mohli radovat vlašimští. Tavares se prokličkoval ve vápně k zakončení, ale střelu zablokoval skluzující obránce. Podobně skončila i další akce domácích.

S přibývajícím časem se zdálo, že domácí Vlašim udrží své vedení a bude slavit premiérovou výhru v novém ročníku. Hosté však vrhli v nastaveném čase všechny síly do útoku a v poslední minutě se dostali k centru, který hlavou poslal do sítě Metsoko a odstartoval ohromnou vlnu radosti na straně Vyškova. Naopak domácím připravil velmi studenou sprchu a čtvrtou remízu v řadě.