Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim remizovala s Jabloncem!

Pro fotbalisty z Vlašimi to byl další přípravný zápas, pro Jablonec generálka před startem jarní části nejvyšší fotbalové soutěže. Sobotní zápas hraný na umělé trávě ve Vlašimi příchozím divákům nabídl zápas dvou rozdílných poločasů. Branky se však fanoušci nedočkali.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Jablonec 0:0
Utkání nabídlo přítomným fanouškům fotbalu dva rozdílné poločasy. Zatímco v tom prvním se lépe prezentovali domácí fotbalisté a chvílemi hostům z Jablonce dokázali zatopit, tak ve druhém dějství se více potili domácí obránci, kteří však odolali a paradoxně mohli slavit nakonec výhru, ale pár minut před koncem nedokázal Filip Hašek proměnit pokutový kop.

První náznak nebezpečí měli na svědomácí domácí hráči, když se drzým, ale efektivním způsobem dokázal do vápna prodrat Filip Hašek. V poslední chvíli mu ovšem vstoupil do cesty obránce. I další kombinace domácích zasloužila potlesk, ale Vyhnala zastavil ofsajd. Domácí útočník dokázal překonat brankáře Jablonce, ale míč nakonec srazil na roh vracející se obránce.

Ani hosté něchtěli zůstat pozadu, ale jejich střelecké pokusy většinou mířily mimo tři tyče a u pokusu Pospíšila se Le Giang v brance Vlašimi moc nezapotil. Nedůrazně si počínal na konci poločasu i domácí Vyhnal, jehož slabý pokus nemohl hosty ohrozit.

Druhý poločas přinesl na trávu nové hráče v jablonecké sestavě a prostřídání severočeskému celku prospělo. Aktivněji si počínající Jablonec vyhledával střelecké pozice, ale Le Giang s pomocí obránců odolával. Rozhodnutí celého zápasu měl nakonec na kopačkách Filip Hašek, který šel rozehrávat pokutový kop nařízený po srážce Valeše s Vyhnalem. Mladík v dresu Vlašimi však branku přestřelil a tím rozhodl o tom, že utkání skončí remízou 0:0.

Sestavy: Vlašim: Le Giang – Kadlec, Štochl, Piško, Wiesner – Reiter, Hašek, Kulhánek, Kučera (60. Janda) – Vyhnal, Hadaščok (70. Jeslínek).

Jablonec: I. poločas: Hrubý – Pernica, Beneš, Hubschman, Zelený – Kubista, Jiráček – Diviš, Pospíšil, Hanousek – Doležal. II. poločas: Valeš (82. Hrubý) – Janković, Pernica, Beneš, Zelený – Kubista, Považanec – Mehanović, Trávník, Mihálik – Doležal.