Vlašim se loučí debaklem

Debaklem 0:5 na půdě Vysočiny Jihlava se loučí s letošním ročníkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY fotbalisté Vlašimi. Domácí tým se dostal rychle do vedení a zisk tří bodů jej udržel ve druhé lize.

JIHLAVA – VLAŠIM 5:0 (2:0)

Branky: 30. a 61. Araujo-Wilson, 3. Křehlík, 69. Selnar, 89. Ogiomade. ŽK: Araujo-Wilson, Piško, Tureček - Onije.
Jihlava: Soukup - T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Piško - Tureček (76. Šancl), Lacko (C) - Křehlík (88. Křivánek), Selnar (76. Ogiomade), L. Fila (76. Vítek) - Araujo-Wilson (88. Tall).
 Vlašim: Kolář - Musil (46. Heppner), Vala, Halinský (41. Nogha), Kulhánek - Smejkal, Suchan (C), Rigo (71. Šimeček), Onije (52. Křišťan), Horský - Biegon (46. Solomon).

Před utkáním bylo domácím jasné, že hrají o hodně. Domácím pomohla hned třetí minuta. Odražený míč si na vápně našel Miroslav Křehlík, který vystřelil z první a trefil se přesně – 1:0. Rychlý gól domácím pomohl a veškerá nervozita byla pryč. Vlašim poté držela míč častěji ve své moci a se snažila kombinací dostat do střelecké pozice, ale dlouhé minuty se ohrozit branku Soukupa nepodařilo. Vše se snažil změnit Smejkal, ale jeho ránu nejprve srazili obránci mimo branku a při druhém pokusu mířil vlašimský záložník mimo.

Domácí tak mohli hostům udělit lekci z produktivity, když po půlhodině hry dostal míč na hlavu Araujo-Wilson a zvýšil vedení Jihlavy – 2:0. Vlašim mohla snížit až těsně před odchodem do kabin, ale Filip Horský v nadějné pozici zamířil vysoko nad branku.

Vlašim do druhého poločasu dvakrát vystřídala a právě střídající Solomon John mohl snížit na rozdíl jediné branky, ale hostující fotbalista z pravé strany těsně minul domácí branku! Domácí odpověděli šancí Wilsona, kterého ale vychytal Kolář. Ovšem v 61. minutě musel přeci jen hostující brankář lovit míč ze sítě potřetí, když jej překonal právě Araujo-Wilson – 3:0.

Domácím se střelecky dařilo a netrvalo dlouho a čtvrtou branku přidal Jakub Selnar. V samotném závěru utkání ještě pečetil jasnou výhru Jihlavy Ogiomade – 5:0. Vlašim utrpěla v posledním utkání vysokou porážku a skončila na konečném 11. místě tabulky.