Vlašim veze body z Chrudimi!

Vlašim cestovala v sobotu dopoledne k poslednímu venkovnímu zápasu v letošním roce. Tým Martina Hyského dokázal přibrzdit rozjetou Chrudim a po dvoubrankové výhře si přivezla domů tři body.

Chrudim – Vlašim 0:2 (0:1)

Branky:  27. Suchan, 76. John. ŽK:Koželuh, Hašek - Hyský, Kulhánek, Heppner.
Chrudim: Floder – Koželuh, Hašek, Míka, Kesner – Řezníček – P. Juliš, Kodýdek (72. Látal), Skwarczek, Vrána – Firbacher (79. Jedlička).
Vlašim: Vágner – Solomon (88. Toula), Halinský, Kulhánek, Heppner – Suchan – Lehoczki, Onije, Rigo, Smejkal (84. Langhamer) – A. Svoboda (90+3. Hošek).

Vlašim se dostavila na hřiště soupeře, který měl za sebou delší sérii bez porážky a středočeský tým měl jediný cíl, kterým bylo přerušení této série. Blízko k vedoucí brance měli hosté hned v úvodu utkání, kdy se dostal ke střele Smejkal, ale Floder dokázal jeho střelu vytěsnit a podržel svůj tým. Domácí kontrovali na druhé straně nepřesným zakončením Řezníčka. Skóre se neměnilo ani po centru hostů do vápna, kde nikdo nedokázal míč dopravit do sítě.

Postupem času byli aktivnější domácí hráči a mohli nakonec udeřit. Ve 25. minutě. Michal Vrána naservíroval míč na Filipa Firbachera, který vyslal prudkou ránu. Tuto střelu však skvěle dokázal eliminovat Vágner. Svou šanci dostali o chvíli později i hosté. Rychlá kombinace na malém prostoru nakonec znamenala balon pro Jana Suchana až do pokutového území, kapitán Vlašimi napoprvé neuspěl, ale následnou dorážku již dokázal přesně nasměřovat do sítě – 0:1.

Chrudim se nechtěla vzdát a do poločasu se snažila alespoň vyrovnat. Blízko k tomu měl Filip Firbacher, který však opět ztroskotal na Vágnerovi. První poločas tak skončil výsledkem, který lépe vyhovoval hostujícímu celku.

Po změně stran se chopili šance domácí, kteří se tlačili za vyrovnáním, ale Matyáš Vágner dokázal být opět úspěšný a Řezníček se mohl jen chytit za hlavu. Více chuti hrát směrem dopředu dostávali i hosté a před Floderem bylo horko. Antonín Svoboda postupoval sám na gólmana, Floder mu dokázal jeho zakončení zneškodnit, ale hostující hráč dostal možnost dorážky, kterou pohotově z brankové čáry vykopl jeden z obránců. V 76. minutě již ale domácí brankář kapituloval.

Rychlý protiútok dostal Vlašim do vápna hostí, kde neudržel Floder míč před dotírajícím Tomášem Smejkalem, ten ho následně vrátil na velké vápno na volného Solomona Johna a ten do horní poloviny branky zvýšil náskok Vlašimi – 0:2! Závěr zápasu si hostující celek již víceméně pohlídal a dokázal získat veledůležité tři body v boji o záchranu.