Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim veze z Brna bod!

Úvodní utkání nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mají za sebou fotbalisté Vlašimi, kteří na horké půdě brněnské Zbrojovky v pondělním utkání před televizními kamerami uhráli bod za remízu 1:1. Družina Martina Hyského předvedla dobrý výkon a v nastaveném čase dokonce mohl tři body vystřelit Musil, ale proti byl brankář Berkovec.

Brno – Vlašim 1:1 (0:0)

Branky: 79. Řezníček - 60. Singhateh. ŽK: Toml, Potočný - Kulhánek.
Brno: Berkovec - Nový, Endl, Toml, Divíšek (72. Hladík) – Kronus (58. Granečný), Texl, Dav. Jambor, Fousek (46. Potočný) - Řezníček (C), Smejkal (72. Gaszczyk).
Vlašim: Vágner - Labík, Kričfaluši (83. Dostál), Kulhánek (C), Heppner (75. Breda) - Onije, Musil - Šubert (83. Šmiga), Beran (61. Šimeček), Solomon (83. Biegon) - Singhateh.

Vlašim vstoupila do zápasu s favoritem soutěže odvážně a po pár minutách hry vyzkoušel pozornost strážce domácí svatyně Singhateh, ale brankář byl připraven a míč zkrotil. Podruhé středočeský celek zahrozil šancí Johna, ale nigerijský záložník míč nedokázal nasměřovat v dobré pozici na branku. Po čtvrthodině hry mohli zvednout ruce nad hlavu domácí, ale kanonýr Řezníček nevyužil nabídku Kronuse a poloodkrytou branku minul.

Hra se poté uklidnila a k vidění byla vyrovnaná partie s minimem práce pro oba brankáře. Až v závěru poločasu bylo na brněnském stadionu živo a především domácím tuhla krev v žilách. Ve 39. minutě mohl poslat Vlašim do vedení Martin Šubert, ale pohotovým zákrokem jeho střelu zlikvidoval Berkovec. Ke gólu mohli hosté přijít zadarmo i ve 45. minutě, kdy domácí Toml sklepával míč nešikovně a málem z toho byl vlastenec. Bezmocný Berkovec jen sledoval to, jak míč míří o pár centimetrů vedle. V nastaveném čase ještě zasáhl Kričfaluši výborný pas od Berana, ale Zbrojovku opět zachránil výborným zákrokem brankář.

Po změně stran se domácí snažili oživit svou hru příchodem Potočného, který byl aktivní, ale šancí bylo v úvodu druhého dějství jako šafránu. Až v 60. minutě se dokázal uvolnit před vápnem Ebrima Singhateh, který dokázal odstavit Endla a následným lobem překonat vyběhnuvšího Berkovce a Vlašim šla do vedení – 0:1.

Domácí byli jako opaření horkou vodou a o pár minut později byl v akci opět Singhateh. Tentokrát však jeho postup zastavil ofsajd. Svěřencům Luďka Klusáčka se postupem času podařilo získat pevnější půdu pod nohama a dokázali Vlašim pozlobit. Vše vyvrcholilo v 79. minutě, kdy se míč tak trochu šťastně odrazil od Potočného směrem do dráhy Jakuba Řezníčka, který potvrdil roli střelce a vyrovnal – 1:1. V poslední desetiminutovce zahrozil ještě domácí Texl, ale branku minul.

Fanouškům Zbrojovky však řádně zatrnulo v nastaveném čase, kdy se k rozehrávce přímého kopu postavil Lukáš Musil a dělovkou pod břevno donutil Berkovce k dalšímu skvělému zákroku. Body se tak nakonec na brněnském stadionu dělily rovným dílem po konečné remíze 1:1.