Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim zajíždí do Olomouce

Druhé jarní kolo Fortuna národní ligy zavede fotbalisty FC Sellier & Bellot Vlašim na hřiště olomoucké Sigmy, kde se tým vedený Martinem Haškem představí již tuto neděli. Utkání bude živě přenášet sportovní kanál ČT Sport.

12. 3. 2017, 14:00 / Olomouc – Vlašim

Vstup do jarní části se povedl oběma nedělním soupeřům. Vlašim doma v poklidu zdolala Frýdek-Místek 3:1 a Olomouc si zahrála na lupiče v Pardubicích, kde družina Václava Jílka vyhrála hladce 3:0. „„Co jsem ve Vlašimi, tak se mi poprvé podařilo výhrou vstoupit do části sezony. Vloni na jaře i na podzim jsme jen remizovali,“ byl spokojený po vyhraném utkání trenér Vlašimi Martin Hašek. Oba celky jdou do utkání s odhodláním jej vyhrát. „Pokud bychom utkání zvládli za tři body, tak bychom mohli mluvit o vysněném, velmi dobrém vstupu,“ řekl pro klubový web Olomouce trenér Václav Jílek. „Nevím, co bych odpověděl před rokem, ale dnes je Vlašim jiná a jde do každého zápasu s cílem vyhrát. Toto utkání není výjimkou,“ zdůraznil v rozhovoru záložník Vlašimi Rudolf Reiter.

Souboj na Andrově stadionu V Olomouci budou přenášet televizní kamery a nutno podotknout, že výběr tohoto utkání je vhodný. Proti sobě nastoupí první a čtvrtý celek tabulky a utkání slibuje zajímavou podívanou. „Vlašim beru za jednoho z nejnebezpečnějších soupeřů, se kterým se doma potkáme. Má v týmu hodně šikovných hráčů, jsou to rychlostní typy hráčů, jsou dobře vedení, dobře organizovaní. Mají rychlou přechodovou fázi, většinu hráčů trenér Martin Hašek dobře zná, prošli Spartou. Takže i individuální kvalita hráčů je na potřebné úrovni. V neděli nás čeká soupeř, který nás prověří,“ uvedl dále Václav Jílek.

Podzimní vzájemné měření sil dopadlo lépe pro Olomouc, která ve vyrovnaném utkání ve Vlašimi dokázala nakonec zvítězit nejtěsnějším možným rozdílem.