Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim zbrojí na Žižkov, chceme tři body zní z domácí kabiny!

Další utkání mají na programu o víkendu fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim, kteří na svém stadionu v Kollárově ulici tentokrát přivítají pražský celek FK Viktoria Žižkov. Zápas startuje ve 14:00. 

S nelichotivou bilancí čtyř porážek v řadě jdou do nedělního zápasu fotbalisté Vlašimi. Ovšem tým kolem trenéra Daniela Smejkala pevně věří, že svou smůlu protrhne a v neděli zvítězí. “Ve zbývajících zápasech se budeme snažit získat co nejvíce bodů. Samozřejmě chceme v neděli zvítězit,” shodují se fotbalisté Vlašimi před nedělním duelem.

Poslední kolo Vlašim prohrála na půdě Vyšehradu těsně 1:2. O porážce rozhodla situace z 87. minuty zápasu. Vlašim přitom netahala za kratší konec provazu a měla ve druhém poločase po vyrovnání několik slibných šancí. Bohužel bez gólového efektu. Vlašimi tak aktuálně patří předposlední příčka tabulky. 

To žižkovská Viktorka si v minulém kole vedla lépe, když na domácím stadionu dokázala porazit Zbrojovku Brno 1:0. Díky této výhře se výběr trenéra Zdeňka Haška v tabulce posunul na sedmé místo. Právě pro lodivoda Žižkova bude mít zápas zvláštní příchuť. Zdeněk Hašek byl totiž základním kamenem vlašimského postupu do druhé nejvyšší soutěže v roce 2009. 

Vzájemné zápasy

Oba celky na sebe narazily v posledních pěti letech celkem osmkrát. Lepší bilanci mají vlašimští hráči, kteří zvítězili v pěti zápasech. Třikrát se radovali žižkovští. Žádný zápas pak neskončil dělbou bodů. Celkové skóre je 10:9 z pohledu středočeského týmu. 

Poslední vzájemný duel:

FK Viktoria Žižkov – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:0 (0:0)

Statistiky zápasu: Branky: 51. Mizerák (vl.), 56. Frizoni. ŽK: Janda, Fortelný, Novotný, Štochl. Diváci: 853. Rozhodčí: Machálek – Vitner, Vaňkát. 

Sestavy: Žižkov: P. Soukup – Tusjak, Rothe, Opluštil (C), Frizoni – Batioja (90+2. T. Zeman), Žežulka – Urbanec, Hejný (64. Auer), Bazal – Kubala (79. Mashike Sukisa).   

 Vlašim: Řehák – Pavlík (71. Badocha), J. Štochl (C), Červak, Mizerák – Skopec – Janda (62. Novotný), Blecha, Fortelný, Kučera (62. Mil. Kadlec) – Fotr. 

Poslední utkání Žižkova

FK Viktoria Žižkov – FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 70. Březina, Rozhodčí: Ginzel – Dobrovolný, Bureš – Denev, ŽK: Vaněk, Pavlík, Šural (všichni Brno), Diváci: 1453.

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Bazal, Opluštil, Březina, Tusjak – Súkeník, Gil (82. Petrlák), Batioja – Diviš (89. Cabadaj), Čapek (60. Urbanec), Martan.