Vlašimské ženy přezimují první!

Famózní podzim za sebou mají hráčky Vlašimi, které se bez jediné porážky usadí přes zimní přestávku na prvním místě tabulky Divize B. O potvrzení této pozice rozhodl poslední zápas na hřišti Polep, kde ženy vyhrály 4:1.

Polepy – Vlašim 1:4 (1:3)

Branky: 2. Kovaříková – 6.Kňazíková, 8. Dušková, 15. Slavíková, 87. Novotná. ŽK: 0:1.

Sestava Vlašimi: Fialková – Rosová, Vafková, Dušková, Zídková, Lupačová, Novotná, Kňazíková, Markéta Procházková, Soukupová, Slavíková. Střídali: Martina Procházková, Lizáková, Buriánková, Opavová, Štětinová, Pištěková.

Boj o první místo Vlašimské ženy poslední podzimní kolo odehrály na hřišti v Polepech. Domácí hráčky Polep od úvodního hvizdu vlétly na své soupeřky a hned z první akce zápasu vstřelily branku. Hostující hráčky se z branky ale rychle oklepaly. Nejprve v 6. minutě skórovala svojí první brankou v ženách Monika Kňazíková, hned o dvě minuty na to další gól přidala Dušková a famózní patnácti minutovku dovršila Slavíková, která upravila skóre na 3:1 pro Vlašim. Do konce poločasu měly ještě šance Martina Procházková, Slavíková, Dušková a Novotná, ale žádná se již nedotáhla do úspěšného konce.

Druhý poločas měla Vlašim pod kontrolou, až na nějaké nebezpečné standardky domácích, které ovšem ale likvidovala brankářka Fialková s obranou. Za zmínku stojí fair-play postoj domácí hráčky, která v pokutovém území zakopla o balón, ale sudí písknul penaltu, kterou následně po přiznání hráčky odvolal. V závěru ještě Vlašimačky zahodily několik dobrých příležitostí ke vstřelení branek, až v 87. minutě, kdy se střely ujala Novotná a upravila na konečných 4:1. V napjaté atmosféře fanoušků se Vlašimi zápas velmi povedl a tím to výsledkem si ženy upevnily první místo v tabulce po podzimní části s bilancí sedmi výher, dvou remíz a nulou porážek.