Výhru v Příbrami zařídil Osuagwu

Po reprezentační přestávce byli vlašimští fotbalisté dobře naladěni a svou dobrou náladu dokázali přenést i na hřiště Příbrami, kde díky brance Victora Osuagwa vyhráli 1:0.

PŘÍBRAM – VLAŠIM 0:1 (0:1)

Branky: 42. Osuagwu. ŽK: Dav. Krch – Beran, Kulhánek.

Sestavy: Příbram: Melichar – Dudl (87. Hošek), Fišl, Jahić, F. Matoušek – Dav. Krch (64. Andronikou), Švestka (46. Hudec) – Nečas (64. O. Novotný), Hušbauer (C), P. Hašek (70. Nkwinga) – Fall.

Vlašim: Vágner – Pernica, Breda, Kulhánek (C), Beran (65. Kneifel) – Kurka, Musil, Nogha, Pikul (90+2. F. Dostál) – Osuagwu (80. Biegon), Vachoušek (65. Šubert).

V úvodu utkání si Vlašim vytvořila mírnou převahu, ale ze všeho bylo nakonec nepřesné zakončení. Domácí se tým se rozjel o něco lépe, když v 9. minutě dostal míč na vápně Hašek, ale jeho rána zamířila mimo tři tyče Vágnerovi branky. Na druhé straně pálil vysoko nad branku Štěpán Beran a na dlouhou dobu se na příbramském stadionu moc šanci neobjevilo.

Až ve 33. minutě byl opět v šanci Hašek, ale jeho pokus zneškodnil Vágner. Dorážející Fall byl již v ofsajdu, ale ani ten Vágnera nepřekonal. Stejný osud postihl domácí tým ještě ve 41. minutě, kdy vlašimský brankář skvěle vyrazil střelu po přímém kopu Příbrami. O pár vteřin později propukla vlna nadšení a radosti na vlašimské straně. Rychlý brejk dokázal zakončit přesně mířenou střelou Victor Osuagwu a hosté vedli – 0:1. S hubeným náskokem tedy odcházeli hosté do šaten.

Po změně stran byl pro domácí celek úkol jasný – pokusit se co nejrychleji vyrovnat skóre zápasu a následně dostat vedení na svou stranu. Domácí si dokázali vytvořit šance, ale přes brankáře Vágnera a dobře pracující defenzivu nedostali míč do sítě. Podobně si počínali i hosté, kteří svůj náskok chtěli pojistit, ale k ohrožení Melichara se dostávali ve druhém poločase sporadicky. Největší šanci druhé půle přineslo nastavení. Gólu byli blízko domácí, ale fantastickým zákrokem podržel Matyáš Vágner svůj tým. Vlašim tak zůstává na jaře neporažena a připsala si druhou výhru v řadě.