Z jihu Moravy bez bodů

Předehrávku 13. kola FORTUNA:NÁRONÍ LIGY odehráli fotbalisté Vlašimi v pátek večer na hřišti lídra tabulky z Brna. I přes sympatický výkon však družina vedená trenérem Hyským na body nedosáhla. Na úvodní trefu Alijagiče dokázali domácí dvakrát zareagovat.

Brno – Vlašim 2:1 (1:1)

Branky: 25. Jakub Řezníček, 63. Hladík – 9. Alijagić. ŽK: Moravec, Texl, Štěrba - Breda, Broukal, Podrázký (mimo hřiště).
Brno: Floder – Bariš, Endl, Štěrba, Jan Moravec – Texl (46. Hrabina) – Hladík, M. Ševčík (88. Rogožan), A. Fousek (77. Štepanovský), Přichystal (77. Černín) – Jakub Řezníček (C) (88. Zavadil).
 Vlašim: Řehák – Prebsl, Broukal, P. Breda, V. Svoboda (72. Hošek) – Janda (C) (60. Kozel), Křišťan, Višinský, Blecha, Rigo (72. Červenka) – Alijagić.

Zbrojovce se nepovedl vstup do zápasu. Byť přežila šanci Rigy, který před prázdnou brankou zaváhal, v deváté minutě ji potrestal Denis Alijagić. Mladý útočník usměrnil Blechův pokus mezi tři tyče. Kdyby Vlašim vedla v pětadvacáté minutě už 2:0, málokdo by se divil. Po chybě Flodera mohl navyšovat Rigo, ale brněnská obrana jej dokázala odzbrojit a udržet nízký gólový rozdíl.

Ten se dočkal smazání ve dvacáté páté minutě, kdy Jakub Řezníček obdržel pas za obranu a propasíroval balon pod tělem Řeháka do sítě. V pokračování poločasu si velkou šanci vytvořil střelec prvního gólu zápasu Alijagić, z prostoru penalty však branku Brna překopl. Na druhé straně se opět před Řeháka dostal Řezníček, ale i on se musel spokojit s neúspěchem.

Začátek druhé půle přinesl několik šancí na obou stranách. Nejprve z dobré pozice minul Fousek, na druhé straně z volného kopu vystrašil Flodera Janda. Brněnský brankář si nicméně poradil. Následně mohl sledovat, jak si míč krásně navedl Ševčík, ale branku hostů těsně minul.

Gól tak přišel až v 63. minutě. Řehák nejprve zastavil brejk Přichystala, ovšem akce pokračovala a míč doputoval až k Řezníčkovi na penaltu. Ten se obtočil a jeho ránu vyrazil Řehák jen k Janu Hladíkovi, který zakončil neomylně do sítě. Vlašim se nadechla k náporu v závěru utkání. Nejprve Blecha vypálil zpoza vápna těsně vedle branky Flodera. V nastaveném čase pak ve vápně skončil na zemi Broukal, ale jeho pád rozhodčího nějak nerozhodil. Brno udrželo těsné vedení a zůstává s velkým náskokem na první příčce.

Zdroj: fnliga.cz, Kryštof Severa.