Z Julisky bez bodů

V dalším utkání druhé nejvyšší soutěže zajížděli fotbalisté Vlašimi na půdu pražské Dukly, kde se hrál celkem vyrovnaný fotbal. Po změně stran dokonce byla lepší Vlašim, ale nakonec rozhodla sporná penalta, kterou proměnil domácí Matějka a domácí poté dokázali své vedení ještě pojistit.

Dukla – Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 66. (z pen.) a 78. Matějka ŽK: Uhlíř - Zinhasovič.
Dukla: Šťovíček – Peterka (C), Piroch, V. Svoboda, Ullman – Adediran (64. Kim), Havelka (73. Barac), Uhlíř, Kozel (83. Moulis), Šebrle (64. Buchvaldek) – Matějka (83. Huf).
 Vlašim: Vágner – Hošek (81. Heppner), Kulhánek, Lehoczki, Halinský – Smejkal (64. Vais), Rigo, Zinhasović (64. Solomon), Suchan (C), Horský (81. Ugwu) – A. Svoboda (64. Toula).

V prvním poločase byl na hřišti pražské Julisky k vidění vyrovnaný zápas s minimem gólových šancí. Domácí se dostali do dvou nadějných šancí, ale dostat míč do sítě se nepodařilo. Na druhé straně se i Vlašim osmělila k zakončení, ale Šťovíček vždy jen kontroloval dráhu střely, která mířila vedle branky.

Po změně stran byla Vlašim aktivnějším týmem a do vápna Dukly mířilo několik nebezpečných centrů. Bohužel ani jeden z nich nepřinesl vážnější komplikace pro domácího brankáře. Rozhodnutí přinesla 66. minutě zápasu, kdy ve vápně podklouzl při souboji s Vaisem Kim a sudí Petřík odpískal k překvapení hostů pokutový kop. Ten dokázal proměnit Lukáš Matějka – 1:0.

Po inkasované brance již Vlašim nenavázala na svůj výkon z předchozích minut a hru směrem dopředu ovlivnila celá řada nepřesností. Nakonec z toho pramenila i situace ze 78. minuty, kdy dokázal skulinu v obraně využít k druhá brance Matějka – 2:0. Druhý gól definitivně zlomil odpor Vlašimi, která tak odjíždí z Julisky s prázdnou.