Zápas na jihu Čech přinesl remízu

Utkání na hřišti rozjetého jihočeského Táborska mají za sebou vlašimští fotbalisté, kteří v sobotu odpoledne vybojovali u svěřenců Romana Nádvorníka bod za remízu 1:1.

Táborsko – Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 9. Dordić – 69. Musil (pen.). ŽK: Kateřiňák, Pastornický, Tusjak - Nogha, Lacík, Singhateh.
Táborsko: Pastornický – P. Plachý, Koné, Foltyn (67. Sojka), Tusjak – Bláha, Skopec, Kateřiňák (C), Dordić (90+4. Kalousek) – Varačka (59. Zeman), Šašinka (59. J. Matoušek I).
Vlašim: Vágner – Heppner (69. Lacík), Nogha, Pernica, Sanneh – Kulhánek (C), Musil, Šubert (82. Toula), F. Dostál – Biegon, Singhateh (90+4. Šmiga).

Táborsko vstoupilo do utkání aktivně a vedoucí branky se dočkalo už v první desetiminutovce. Snahu domácích přetavil v gólovou radost Bojan Dordič. Nejlepší střelec týmu prošel středem a střelou po zemi k tyči překonal vlašimského gólmana Vágnera.

Táborsko bylo i nadále při chuti, vzápětí totiž Šašinkova křižná střela jen o kousek minula tyč Vágnerovy branky. Po třiadvaceti minutách utekl po pravé straně Varačka a ranou po zemi Vágnera pořádně protáhl. Šanci nevyužil ani Šašinka, jehož pohotová rána prosvištěla nad břevnem.

V závěru poločasu se dostali do gólových šancí i Vlašimští. Brankář Pastornický musel vyběhnout proti Singhatehovi a vlašimský útočník napálil balon jen do gólmana Táborska. Další skvělý zákrok vytáhl Pastornický tři minuty před poločasem, kdy Pernica poslal jedovatou střelu po zemi k tyči, kterou domácí gólman vyrazil. Další práci měl s dorážejícím Biegonem, jehož pokus rovněž zlikvidoval.

Druhý poločas odstartoval tlakem Vlašimi a brankář Pastornický měl plné ruce práce. Po devíti minutách zlikvidoval tutovku Biegonovi, který si naskočil na centr a povedenou hlavičkou mířil do sítě. Brankář Táborska ale vytasil zákrok zápasu a gólový pokus vytěsnil mimo tyče. Táborsko odpovědělo také dvěma gólovými šancemi. Nejprve trefilo tyčku, načež se Koné vyšrouboval do vzduchu a jeho hlavička proletěla těsně nad brankou Vlašimi.

V 64. minutě se Táborsku zranil v souboji s protihráčem Foltyn. Ze získané pozice těžil Singhateh, který postupoval na brankáře sám. Po srážce s Pastornickým odpískal rozhodčí Kotala penaltu. Balon si vzal Lukáš Musil a poslal míč na opačnou stranu, než kam se vydal Pastornický.

Za stavu 1:1 usilovaly o rozhodující trefu oba týmy. Plachý se v 81. minutě snažil ze standardní situace zakroutit míč do šibenice, branku ovšem minul. Další náznaky šancí z obou stran už gólem neskončily, tudíž se Táborsko s Vlašimí rozešly smírně.

Zdroj: fnliga.cz, Josef Janda