Ze severu se vracíme bez bodů

V páteční předehrávce se fotbalistům Vlašimi nepodařilo vybojovat další body do tabulky F:NL v utkání na hřišti Ústí nad Labem. Středočeský tým sice poslal do vedení Marek Červenka, ale na jeho branku domácí dokázali dvakrát reagovat a nakonec slavit výhru 2:1.

Ústí nad Labem – Vlašim 2:1 (0:0)

Branky: 70. Brak, 86. Prošek – 67. Červenka. ŽK: Jiránek, Miskovič, Krobot, Ogiomade, J. Plachý - P. Breda, Blecha.
Ústí nad Labem: J. Plachý – Hudec, Brak, Jiránek, Miskovič, Písačka, Prošek, Ogiomade, Emmer, Čičovský, Krobot. Náhradníci: D. Němec – Gonzalez, Cantin, A. Černý, Alexandr, Uličný.
 Vlašim: Řehák - Hošek, Blecha, P. Breda, Broukal, V. Svoboda, Janda (84. Kozel), Zinhasović, Červenka, Višinský, Alijagić.

Po šestnácti minutách hry si velkou šanci vytvořil Krobot. Ústecký útočník šel sám na bránu, Řehák proti němu ale včas vyběhl a balon vyrazil. Krátce před přestávkou vzal zakončení na sebe Nigerijec ve službách Army Ogiomade, trefil však jen záda hostujícího obránce Bredy.

Ve druhé půli se vlašimská obrana dopustila chyby. Potrestat ji mohl Ogiomade, jeho ránu nicméně zastavila spojnice břevna a tyče Řehákovy branky. Po hodině hry střílel Prošek, brankáře Vlašimi však neohrozil. Míč skončil vedle brány.

Na druhé straně to zkusil Červenka, Plachý dokázal zakročit. Zanedlouho si ovšem Marek Červenka vedl daleko lépe –⁠ v 67. minutě poslal Středočechy do vedení. Ústí rychle srovnalo, hlavička v podání Vojtěcha Braka se zastavila až v síti.

Rozhodující moment zápasu přišel v 86. minutě. Povedeným střeleckým pokusem se prezentoval kapitán domácích Václav Prošek, jenž napálil míč pod břevno a rozhodl o ústeckém vítězství.

Zdroj: fnliga.cz, Petr Komárek.