Vlašim ztratila vedení a prohrála ve Varnsdorfu

Fotbalisté Vlašimi zajížděli k dalšímu důležitému utkání na půdu Varnsdorfu. Středočeský celek se dostal do vedení díky zásahu Pavla Pilíka v prvním poločase. Domácí však zbraně nesložili a v úvodu druhého poločasu srovnali a následně dokázali skóre i otočit. Samotný závěr utkání přinesl jen nastřelení tyče po střele Fotra a tak body zůstaly na severu Čech.

Varnsdorf – Vlašim 2:1 (0:1)

Branky: 12. Pilík - 55. Micovčák, 67. Novák. ŽK: Breda - Janda, Průcha, Fotr. Diváci: 385. Rozhodčí: Adámková – Batík, Klupák.
Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy (C), Lehoczki, Ngimbi, Heppner (46. Micovčák) – Bláha, Houser – Barac (54. L. Novák), Kocourek, D. Breda (83. M. Kubista) – Ondráček.
 Vlašim: Bačkovský – P. Breda, J. Štochl, Broukal, Mil. Kadlec – Janda (C), P. Pilík, Sváta (75. Fotr), Jandera (56. A. Jakubov), Průcha – Januška (71. Dias).

Domácí vstoupili do utkání aktivně a v úvodu utkání byli více u míče. Hosté však dokázali udeřit z první větší příležitosti. Ve 12. minutě Vlašim rychle rozehrála a na konci celé akce byl dorážející Pavel Pilík, který poslal hostující celek do vedení – 0:1. Po vstřelené brance byli hosté na koni a po pár minutách domácí po závaru měli plné nohy práce, aby vykopli míč z brankové čáry a zabránili druhé brance v jejich síti. Domácí se oklepali až po půlhodině hry a málem z toho bylo vyrovnání. Rudnytskyy však branku minul. Do konce poločasu se na hrací ploše již nic podstatného neodehrálo a spokojenější tak byli hosté.

Po změně stran přišlo střídání na domácí straně, kdy se na hřiště dostal Erik Micovčák, který se po deseti minutách hry stal domácím hrdinou. Varnsdorfský hráči se ujal míče při rozehrávce přímého kopu a přímou střelou dokázal vyrovnat – 1:1. Vlašim zbraně nesložila a odpověděla střelou Janušky, kterého však vychytal Samoel. Následně se vlašimští dožadovali i pokutového kopu, ale sudí Adámková byla opačného názoru. Následně zastavil zajímavou kombinaci hostí ofsajd.

Opět se tedy ke slovu mohli dostat domácí, kteří dokázali vytěžit z dané situace maximum. Lukáš Novák si ve vápně počkal na centrovaný míč a následně jej dokázal propasírovat do sítě – 2:1. Dvanáct minut před koncem domácí mohli přidat pojistku, ale domácí David Breda mířil nad branku. Hostům tam byla dopřána možnost vyrovnat, ale Oskar Fotr tři minuty před koncem trefil tyč varnsdorfské branky a tak tři body zůstaly na severu Čech.