Vlašimské mládeži cinkaly medaile

Béčko doma prohrálo a tabulkou kleslo

B-tým pod vedením trenéra Toupala na domácím pažitu v neděli přivítal dalšího soupeře – Sokol Luštěnice. Zápas začal pro Vlašim dobře, když se prosadil Vobecký. Hosté do poločasu srovnali a když se zápas blížil remíze, tak přišel v 85. minutě pokutový kop, který zápas rozhodl ve prospěch hostujícího týmu.

FC Sellier & Bellot Vlašim B – Sokol Luštěnice 1:2 (1:1)

Statistiky zápasu:

Branky: 14. Vobecký – 37. Hrdlička, 85. Holčapek. ŽK: Toupal, Skiba, Motyčka, Cettl, Lapáček – Pavlíček, Hůlka, Miškovský, Fišer, Kraus. Rozhodčí: Stránský – Hanák, Filip. Diváci: 85.

Sestavy: Vlašim B: Štecher – Matzner, Rut (46. Filip), Toupal, Dušek (72. Petrů), Skiba, Cettl, Motyčka, Vobecký, Lapáček, Zvára.

Luštěnice: Řezáč – Mudroch, Pavlíček, Hůlka, Hrdlička (43. Kraus), Horák, Miškovský, Fišer (70. Grus), Hrynčuk, Holčapek, Hrdlička (90. Rojka).

Domácím se povedl vstup do zápasu, když v šesté minutě po přihrávce Motyčky se ocitl sám před brankářem Dušek, ale jeho střela letěla vysoko nad hostující branku. Po odehraných deseti minutách zahrozili také hosté, když po kolmé přihrávce se za obranu dostal Miškovský a jeho prudká rána skončila na tyči Štecherovy branky. Ve 14. minutě se domácí mohli radovat, když po rohovém kopu Matznera se na zadní tyči objevil zcela sám Vobecký a pohodlně zavěsil – 1:0. Domácí se dále tlačili před hostující branku, ale gólová pojistka bohužel nepřišla ani z největší šance, když opět Dušek sám před brankářem selhal a branku přestřelil. A tak přišel trest na druhé straně, když se v osm minut před koncem poločasu nedohodli Matzner se Štecherem a Hrdlička protlačil míč do sítě – 1:1.

Druhý poločas se odehrával v bojovném duchu, některé zákroky hostujících hráčů byly až za hranou fair play, což odnesli zraněními domácí Rut a Motyčka. Když už se všichni pomalu připravovali na penaltový rozstřel, přišel v 85. minutě ve vápně skluz Matznera na Horáka, který skončil penaltou proti domácím. Tu bezpečně proměnil Holčapek -1:2. I přes pětiminutové nastavení se domácím už nepodařilo vyrovnat.

Příští utkání zajíždí naše „béčko“ v neděli 31. března od 13.00 na hřiště Českého Brodu „B“.