Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Béčko po výhře slaví první místo!

Jako nováček soutěže si rozhodně nepřipadají hráči B-týmu Vlašimi, kteří po dalším vyhraném utkání dokázali dokráčet na průběžné první místo v tabulce. Po deseti odehraných kolech má tým Václava Toupala na svém kontě dvaadvacet bodů.

Vlašim B – Kosmonosy 3:2 (2:1)

Branky: 35. Dušek, 41. Motyčka, 52. Cettl - 22. a 65. Marek. ŽK: Skiba, Petrů - Maryška. Rozhodčí: Nehasil - Němeček, Mansour. Diváci: 197.
Vlašim: Štecher - Matzner, Toupal, Dušek, Skiba, Filip (58. Petrů), Cettl, Motyčka (90.+1 Motyčka), Vobecký (90. Brýl), Zvára, Habal.
Kosmonosy: Janura - Karásek, Žižka (77. Král), Mareš, Šimáček (58. Hančar), Keszeg, Kozma (58. Maryška), Hrdlička, Podzimek, Kubelka (58. Čakrt), Šulc.

Do zápasu o první místo v tabulce vstoupili aktivněji hosté, ale jejich pokusy aktivního Marka a Kubelky o dobytí vlašimské branky skončily na Štecherovi. Domácí se do první větší příležitosti dostali ve dvanácté minutě, když se po rychlé kombinaci Motyčky s Duškem dostal ke střele Cettl, ale jeho střelu vyrazil Janura na roh. Hned z protiútoku se řítil na Štechera sám Kubelka, ale domácí brankář reflexivně jeho střelu vyrazil na roh. Ve 22. minutě se už hosté dočkali, když po kolmé přihrávce Kozmy postupoval sám na brankáře Marek a s přehledem podél brankáře zakončil – 0:1.

Obdržená branka domácí paradoxně nakopla a zatlačili hosty před jejich branku, ale po centru Skiby ještě Vobecký na Januru nevyzrál. Vyrovnání přišlo v 36. minutě, když se do vápna dostal Vobecký, přihrál pod sebe na Duška, který střelou na zadní tyč překonal Januru – 1:1. Vlašimští nadále pokračovali v tlaku a tři minuty před koncem poločasu Vobecký našel Filipa, který přesně odcentroval na Motyčku a ten už se hlavou nemýlil – 2:1.

V druhém poločase obě mužstva pokračovala v aktivní hře, takže diváci se určitě nenudili. V 62. minutě hostující obrana faulovala v blízkosti pokutového území Duška a z nařízeného trestného kopu se parádně trefil s pomocí tyče Cettl a zvýšil domácí vedení na 3:1. Kosmonoští poté zvýšili obrátky a snažili se s výsledkem ještě něco udělat, ale stihli už jen snížit druhou brankou Marka na 3:2, který ze skrumáže ve vápně prostřelil Štechera. Domácí si už vítězství pohlídali a mohli slavit další tři body a posun na první místo v tabulce.