Béčko těsně prohrálo, ženy doma vítězně

Svůj venkovní zápas během víkendu odehrál B-tým mužů v rámci Krajského přeboru a na domácím stadionu hrály vlašimské ženy. Zatímco „béčko“ vyšlo ze svého zápasu poraženo, tak ženy slavily další výhru – již čtvrtou v řadě.

B-tým:

Tuchlovice – Vlašim B 1:0 (1:0)

Branka: 10. Cabejšek. ŽK: Kubů, Kala, Kedroň – Lapáček, Sogbo.

Sestava Vlašimi: Surovčík – Blažek (66. Vondrák), Vlasák, Starý, Cettl, Sogbo, Fialka (74. Pajk), Houdek (84. Pešek), Lapáček, Zvára, Habal.

Utkání na půdě Tuchlovic rozhodla desátá minuta utkání, kdy se dokázal přesně trefit domácí Cabejšek. Vlašim se snažila o vyrovnání, ale bohužel domácí obrana v čele s brankářem dokázala dohrát zápas s čistým štítem. Vlašim B je tak po jedenácti odehraných zápasech na dvanácté pozici se ziskem deseti bodů.

Ženy:

Vlašim – Hradiště 4:0 (1:0)

Branky: 41. Vávrová, 56. Dušková, 57. Procházková, 83. Slavíková. ŽK: Slavíková, Vávrová, Procházková – Hynoušová.

Sestava Vlašimi: Tůmová – Pištěková, Procházková Martina, Dušková, Lupačová, Slavíková, Kňazíková, Rosová E., Doubravová, Vávrová, Procházková Markéta. Náhradnice: Brzková – Dvořáková, Opavová, Fialková, Jíšová, Rosová V., Čalounová.

Od úvodního hvizdu byly domácí hráčky dominantnější ve všech směrech, jen jim chybělo přesnější zakončení. Ve 37. minutě byla ve vápně faulovaná domácí Lupačová, k penaltě se postavila Rosová, ovšem neproměnila. Minutu na to se měnilo poprvé skóre, když Fialková přihrávkou vysunula Vávrovou a ta přehodila brankářku hostů.

Druhý poločas začal opět tlakem domácích hráček, které již své šance proměňovaly. V 56. minutě vystřelila zpoza vápna Doubravová a po dorážce skórovala nejmladší hráčka domácích Dušková. Hned v další minutě dala svou první branku za Vlašim domácí kapitánka Martina Procházková. Sedm minut před koncem zápasu se domácí vykombinovaly přes hostující obranu a Slavíková zakončila tuto akci brankou. Největší šanci hostů v poslední minutě vychytala střídající brankářka Brzková a tím utvrdila vlašimským ženám výhru 4:0. Vlašim je ve své skupině D aktuálně po osmi odehraných zápasech na druhé příčce tabulky za Dynamem České Budějovice.