Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Netradičně v sobotu hostíme Vyškov

Na další utkání v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se intenzivně připravují fotbalisté Vlašimi, kteří v rámci 12. kola přivítají na svém domácím stadionu nováčka soutěže – MFK Vyškov. Na fotbal se ve Vlašimi půjde netradičně v sobotu. Výkop je stanoven na 14:30. 

MFK Vyškov

Vyškov patří v letošním ročníku mezi nováčky druhé nejvyšší soutěže. Kdo by snad čekal tuhý boj o záchranu, bude na omylu. Jihomoravský celek si vede zatím slušně a po jedenácti odehraných zápasech je na devátém místě tabulky se ziskem čtrnácti bodů. To, že Vyškov nebude ve druhé lize otloukánkem, dokládá i poslední remíza na půdě favorizované Zbrojovky Brno. „Z nikoho nemáme strach, pouze přirozený respekt a bod je pro nás velkou odměnou,“ uvedl pro klubový web Vyškova trenér Jan Trousil.

Vyškov i přes slušné výkony i nadále posiluje svůj tým. V tomto týdnu představil nováček soutěže dvě zahraniční posily. Tou první se stal devatenáctiletý mládežnický reprezentant Kamerunu Daouda Amadou. Tou druhou je Alfred Toussaint Gombe-Fei ze Středoafrické republiky.

Nyní se jihomoravský celek chystá na svůj druhý venkovní zápas v řadě. „Můžeme jít do dalšího utkání s Vlašimí s otevřeným hledím a porvat se o to, abychom už nebyli braní jako outsideři. Ale přestože takovou roli máme, chceme dokazovat, že outsideři nejsme. Chceme to bořit dál, abychom potvrzovali, že se s Vyškovem musí pomaličku počítat. 

FC Sellier & Bellot Vlašim 

Vlašim v minulém kole nezvládla udržet vedení na severu Čech a z Ústí nad Labem přijela nakonec bez bodu. „Pořád jsme z toho smutní, že jsme nedokázali dotáhnout zápas do vítězného konce,“ bědoval ještě ve čtvrtek před tréninkem trenér Martin Hyský. „Na hráčích soupeře bylo vidět, že chtějí tři body víc a byli hladovější. Byla to zbytečná porážka, která nás musí poučit do dalších zápasů,“ uvedl dále vlašimský stratég.

Sobotní utkání proti nováčkovi soutěže Vlašim nechce rozhodně podcenit. „Proti Vyškovu to bude určitě těžké utkání. Soupeř se po úvodu soutěže zvedl, přišli noví hráči a týmu se docela daří. Hrají poctivý a organizovaný fotbal,“ hodnotil sobotního soupeře Martin Hyský, který určitě bude chtít před domácím publikem odčinit poslední porážku a zvítězit. „Určitě budeme chtít vyhrát. Musíme být trpěliví v kombinaci a využít své šance, které si vytvoříme. Zároveň také chci, aby bylo na hráčích vidět, že se chtějí o body porvat,“ burcuje před zápasem Hyský.

Utkání 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Vlašimí a Vyškovem začíná v sobotu ve 14:30 na stadionu v Kollárově ulici.