Bod na Dukle zařídil Červenka

Sobotní utkání 20. kola druhé nejvyšší fotbalové soutěže zavedlo tým Vlašimi na pažit pražské Dukly. Jednalo se o přímí souboj sousedů v tabulce. Tomu také napovídal průběh zápasu, který nabídl v celku vyrovnaný zápas s konečnou remízou 1:1 na svém konci. Bod pro Vlašim zajistil osmým zásahem v sezóně Marek Červenka.

Dukla – Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 24. Krunert - 66. Červenka. ŽK: Chlumecký (Dukla).
Dukla: Rada - Piroch /C/, Kovernikov, Chlumecký - Barac, Doumbia (87. David Kozel), Peterka, Krunert, Šebrle (65. Kim) - Faleye (65. Buchvaldek), Fábry (43. Hadaščok).
 Vlašim: Řehák - Breda, Štochl, Broukal, Svoboda (89. Zukal) - Ruml, Janda /C/ (46. Jurásek), Zinhasović, Křišťan - Bassey, Červenka

Sobotní souboj sousedů v tabulce nabídl v prvním poločase minimum šancí. Oběma celkům scházela větší přesnost především ve finální fázi. Vše dokazovala například akce Vlašimi, kdy Bassey dokázal udržet míč, ale poté jej nedokázal lépe přihrát na dobře rozběhnutého Marka Červenku. První vážnější šance se zrodila ve 24. minutě a hned se měnilo skóre. Chlumecký udržel míč na hrací ploše a předložil jej na malé vápno ke kopačkám Štěpána Krunerta, který poslal míč neomylně do sítě – 1:0.

Vlašim chtěla soupeři rychle odpovědět a nebyla k tomu daleko po půlhodině hry. K míči se dostal Jakub Křišťan a jeho tečovaná rána skončila těsně vedle branky! Vlašim v tu dobu zahrávala již pátý rohový kop, ale pražský celek si centrované míče většinou bez problémů pohlídal. Střelecky se nedařilo ani domácím borcům, kteří na konci poločasu jen vyzkoušeli pozornost Řeháka slabým pokusem z uctivé vzdálenosti. Skóre se tak do poločasové přestávky neměnilo.

Ve druhém poločase již bylo na hrací ploše o něco rušněji. Vlašim měla jasný cíl, kterým bylo vyrovnání a za tím se hnal ve 49. minutě Petr Breda. Jeho povedenou střelu Rada výborným zákrokem vytěsnil na rohový kop. Domácí odpověděli střelou Hadaščoka, ale Josef Řehák byl připraven a s tímto pokusem si poradil.

Po hodině hry se mohli radovat vlašimští, když Jurásek napodruhé překonal brankáře Radu, ale na brankové čáře jej stihl zastoupit jeden z obránců a založil ihned nebezpečnou akci. Tu zakončil střelou do tyče Hadaščok! Vlašim se i nadále hnala za vyrovnáním a v 66. minutě přišla zasloužená odměna. Krásným pasem za obranu našel Nedžad Zinhasovič svého kolegu Marka Červenku, který dokázal Radu prostřelit a bylo vyrovnáno – 1:1.

Po vyrovnávací brance dostali svěřenci Daniela Šmejkala chuť zápas otočit a patnáct minut před koncem to mohl zařídit Václav Svoboda, ale svou střelu z otočky nakonec nasměřoval nad branku. O pár minut později poslal Červenka míč na rozběhnutého Juráska, který se s míčem dostal do vápna, ale zakončení mu zhatili dva obránci Dukly, kteří jej vzali do kleští a odzbrojili.

Nerozhodný výsledek tak vydržel až do konečného hvizdu. Oba celky si zaslouženě rozdělily po jednom bodu do tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.