Čtvrtou vystřílel Záviška, Vlašim – Varnsdorf 2:1

Počtvrté v řadě se mohli radovat fotbalisté Vlašimi ze zisku tří bodů! V nedělním utkání dokázal tým trenéra Daniela Šmejkala na domácím stadionu porazit severočeský Varnsdorf díky dvěma zásahům Jana Závišky 2:1. Vlašim tak rozšířila svůj náskok na sestupové pozice na třináct bodů.

Vlašim – Varnsdorf 2:1 (2:0)

Branky: 28. a 35. Záviška - 53. Kouřil. ŽK: Fotr, Broukal - Heppner, Kouřil. Rozhodčí: Cihlář – Mojžíš, Bureš. Diváci: 460.
Vlašim: Bačkovský – Mil. Kadlec, Broukal, J. Štochl, D. Hašek – Vedral, P. Breda, Záviška (77. Diamé), Blecha – Dias (57. Vrána), Fotr (57. Průcha).
Varnsdorf: Samoel – Heppner, Rudnytskyy (83. Šimon), Kouřil, Bláha – Lehoczki, Daniel Novák (75. Zezula), Barac, Ondráček – Micovčák, Kocourek (83. D. Breda).

Vstup do zápasu byl ze strany Vlašimi vlažný a hosté se osmělovali k častějšímu zaměstnávání Bačkovského. První velká šance však přišla až po devatenácti minutách. Barac kombinoval s míčem ve vápně a nakonec míč předložil Novákovi, který svou dělovkou orazítkoval tyč! Vlašim dokázala odpovědět šancí Haška, ale toho dokázal vychytat Samoel.

Po pětadvaceti minutách hry se znovu osmělili hosté, když se k hlavičce dostal Barac. Jeho pokus však chytil Bačkovský a ideálním pasem našel Diase. Brazilský hráč ještě posunul na Jana Závišku, který si obhodil obránce a následně zavěsil míč do sítě – 1:0. Netrvalo dlouho a další ztrátu míče trestala opět Vlašim. Akci zakončil opět Jan Záviška – 2:0. Po prvním poločase tak bylo v domácí kabině veseleji.

Do druhého poločasu se hosté snažili vstoupit aktivněji a vytěžili z toho nepřesnou střelu Kocourka. Na druhé straně bylo o dost nebezpečněji. Nejprve vychytal Fotra Samoel a o pár chvil později mířil Breda hlavou nad břevno. Do třetice to zkusil ze strany Vlašimi Dias, ale jeho rána na zadní tyč těsně minula branku. A tak přišel trest. Po dlouhém autu přišel centr do vápna, který hlavou a s pomocí břevna dostal do sítě Martin Kouřil – 2:1.

Hosté vycítili šanci a snažili se hrát aktivně a vytěžit další příležitosti ke srovnání skóre. Několik standardních situací vyrovnání nepřineslo a domácí dokázali držet svůj jednobrankový náskok i dále. O dramatický závěr zápasu tak bylo postaráno. Hosté se stále snažili a domácí obrana se musela mít na pozoru.

Klid na kopačky domácích hráčů mohl přinést tři minuty před koncem Diamé, ale hlavou před prázdnou brankou trefil pouze obránce. Varnsdorf tedy vrhl své síly do útoku, ale to nakonec ovoce nepřineslo, protože obrana Vlašimi v závěru utkání soupeře do šance nepustila. Domácí tým tak mohl po konečném hvizdu slavit zisk tří bodů počtvrté za sebou.