Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Daniel Šmejkal: Fotbal musí stranou, zdraví je přednější!

Po dlouhé zimní přípravě Vlašim odehrála jediné utkání a poté přišla rázná stopka. Kvůli pandemii koronaviru se na neurčito zastavily veškeré fotbalové soutěže. „Je to samozřejmě nepříjemné, ale bereme situaci takovou jaká je. Fotbal teď musí stranou, zdraví je na prvním místě“ pronesl v krátkém rozhovoru trenér Vlašimi Daniel Šmejkal. 

Hráči se kvůli současné situaci připravují podle individuálního plánu. „Máme kondičního trenéra a ten hráčům zadává plán, který kluci musí plnit,“ řekl trenér Daniel Šmejkal. Ten své ovečky samozřejmě kontroluje. „Na internetu máme aplikaci, podle které můžeme a kontrolujeme to, jak kluci pracují,“ prozradil lodivod Vlašimi. „V pondělí jsem navíc se všemi hráči mluvil a mohu říct, že všichni se drží a pracují,“ dodal. 

Po dlouhé zimní přestávce je současná situace jistě pro všechny složitá, ale Daniel Šmejkal není rozhodně pesimista a bere situaci realisticky. „Nad současnou situací nemá cenu brečet. Musíme se s tím poprat tak, jak to je. V České republice je situace oproti ostatním státům stabilní a uvidíme, jak to bude pokračovat dál,“ uvedl dále devětačtyřicetiletý trenér. Jak se podle něj současná situace promítne do připravenosti hráčů? „Podle mého názoru to nebude mít na tým zásadní vliv. Samozřejmě chceme hrát fotbal, ale jak říkají všichni, tak sport teď musí jít stranou a zdraví je na prvním místě,“ zdůraznil a dodal: „Nemá cenu mít sklopené hlavy. Až se to přežene budeme pokračovat dál.“ 

Jak vlastně fotbalový trenér tráví nelehké chvíle? „Čas teď trávím se svou rodinou. Máme s partnerkou malého syna, který bude brzo slavit druhé narozeniny,“ prozradil Daniel Šmejkal, který často využívá díky poloze svého bydliště možnosti jít na procházku do přírody. V domácnosti hlavního trenéra Vlašimi se tedy chystá i menší oslava a podle všeho bude i dort. „Samozřejmě dortu bude,“ usmíval se vlašimský lodivod. Na jeho výrobě se však podle svých slov podílet nebude. „Péct bude partnerka a já asistovat určitě nebudu, protože nemá ráda, když jí do toho někdo zasahuje. Já jsem navíc takový, že zasahuji poměrně dost. Takže z bezpečnostních důvodů pomoc s dortem vynechám,“ smál se. „Oslava samozřejmě proběhne v komornější atmosféře a až se vše přežene, oslavíme to ještě jednou a pořádně ve větším počtu,“ uzavřel.