Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Daniel Šmejkal hodnotí podzimní část

Polovinu letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mají za sebou fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim, kteří se po dvanácti odehraných zápasech nachází na sedmém místě tabulky se ziskem sedmnácti bodů. „Nejsme úplně spokojeni, scházejí nám tři až čtyři body,“ hodnotil trenér Daniel Šmejkal polovinu sezóny, která byla opět ovlivněna pandemií koronaviru.

Trenére, začneme klasickou otázkou. Jak hodnotíte průběh podzimní části soutěže?

Pokud se podíváme na to hodnocení, tak musím říci, že nejsme úplně spokojeni. Na jednu stranu jsou zde věci, které se nám podařily a můžeme být spokojeni, ale na té druhé straně jsou věci, které se nám nepodařily.

Co tedy řadíte mezi povedené věci?

Naším cílem byl například postup v poháru. Tento úkol se nám podařilo splnit, když jsme po kvalitním utkání vyhráli na hřišti Karviné.

A na druhé straně?

Na druhé straně je pohled na ligovou soutěž. Tam jsme v loňském roce skončili na pátém místě a naším cílem bylo toto umístění zopakovat. Po podzimní části jsme na sedmé pozici, takže jsme ten náš vnitřní cíl nesplnili. Chybějí nám tři až čtyři body a my přesně víme, kde jsme je ztratili a kde udělali chyby. Na druhou stranu, když se podíváme na veškeré okolnosti, tak situace nebyla lehká.

Určitě myslíte opětovné přerušení soutěže kvůli epidemii a zdravotní potíže, které se Vlašimi nevyhnuly…

Je to tak. Zbrzdily nás problémy s konoravirem, kdy nám odpadaly hráči postupně a my jsme tak skoro dva měsíce trénovali v osmi až deseti lidech. K problémům s koronavirem se nám pak ještě přidaly zdravotní potíže čtyř hráčů základní sestavy. Janda měl potíže s lýtkovým svalem, Breda si zlomil malíček, Štochl měl natržený postranní vaz a Ruml má operované rameno. To nás limitovalo, ale na druhou stranu nás to přimělo dát ve větší míře šanci mladým hráčům. Ti se tak dostali do zápasového vytížení, které by za normálních okolností nebylo tak velké a do naší hry přinesli více dravosti a hladu, ale na druhou stranu to přineslo i určité chyby. Pokud se tedy vrátím k celkovému hodnocení, tak spokojenost je tak padesát na padesát.

Po restartu soutěže se navíc přidal i nahuštěný ligový program, což se v souvislosti se zraněním určitě muselo projevit…

Samozřejmě nastal tam problém i s nahuštěným programem. Nám se do programu vložily dvě dohrávky odložených utkání a v situaci, kdy jsme měli zraněné hráče, tak se na týmu náročnější program určitě podepsal. Například u hráčů, kteří prodělali koronavirus. Ovšem na to se rozhodně nechceme vymlouvat, protože to bylo pro všechny týmy stejné. Když se však vrátíme k poslednímu utkání v Chrudimi, tak tam jsme inkasovali do patnácté minuty, což se nám v sezóně stalo v dalších čtyřech zápasech a pouze jedinkrát se nám povedlo utkání otočit. Právě v tom bych viděl problém a ztráty bodů.

V zápasech na Vyšehradě a se Žižkovem se vám vydařilo střídání. Věřil jste, že i v Chrudimi střídání přinese body?

Samozřejmě jsem tomu věřil a situaci na vyrovnání jsme si vytvořili. Ovšem soupeř byl dobře organizovaný a inkasoval během podzimu pouze devět branek. Navíc se hrálo na poměrně těžkém terénu ve velkém větru, takže to lehké nebylo. Na druhou  stranu jsem šli dvakrát sami na branku. Jednou nám situaci zastavil rozhodčí a podruhé ta vyložená šance skončila střelou vedle branky. Takže na body jsme v tom utkání sahali.

Potěšit vás naopak mohlo, že tým zvládl těžké zápasy s Duklou a Žižkovem. I prohraný zápas s Jihlavou byl vyrovnaný….

V profesionálních soutěžích jsou všechny zápasy těžké. Mnohdy rozhodují maličkosti a když se vrátíme například k té Jihlavě, tak to bylo na obou stranách především taktické utkání. Jihlava je silný tým směrem dopředu a naopak má problémy v obraně. Na druhé straně my máme dobrou přechodovou fázi a tak jsme se navzájem hlídaly a nás určitě mrzelo to, že jsme inkasovali ze standardní situace, na kterou jsme se připravovali a nepohlídali Smejkala, o kterém jsme věděli, že je v podobných situacích nebezpečný.

Na druhé straně mrzet určitě musí například ztráta bodů proti Prostějovu, kdy tým inkasoval po hrubých chybách….

V tomto zápase jsme se pravda dopustili chyb, ale musím upřímně uznat, že soupeř byl lepší. My jsme měli v té době náročnější program a bylo vidět, že nejsme úplně stoprocentní a soupeř měl více energie. Navíc Prostějov má kvalitní tým, což potvrdil i v dalších zápasech. Více mě mrzí ztráta bodů ze zápasu s Blanskem. Vedli jsme o dvě branky nakonec jsme zápas jen zremizovali. Dál jsme zmínili třeba utkání s Jihlavou a ještě bych přidal zápas v Líšni. V těchto zápasech jsme prohrát nemuseli a mohli mít o tři až čtyři body víc.

Tým tento týden ještě trénuje. Jaký je program tohoto týdne?

S hráči jsme měli nějaké hodnocení a pak testovací blok, ve kterém zjišťujeme, jak na tom hráči jsou. Pak na hráče čeká třicet dnů volna. První dva týdny bude volno a následně budou mít individuální plány. Přípravu pak zahájíme ve čtvrtek sedmého ledna.