Podzim zakončila Vlašim porážkou v Chrudimi

Posledním utkání podzimní části letošního ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže mají za sebou vlašimští fotbalisté, kteří se představili na půdě Chrudimi, kde nakonec prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1 po brance Mužíka z úvodu prvního poločasu. Závěrečný tlak Vlašimi vyrovnání nepřinesl.

Chrudim – Vlašim 1:0 (1:0)

Branky: 13. Mužík. ŽK: Ogiomade (Vlašim). Rozhodčí: Nedvěd – Vaňkát, Poživil.
Chrudim: Mrázek - D. Hašek, Drahoš, Krištof, Hlavsa - Trávníček, Verner, Kesner (87. T. Dostálek), Sokol (76. Vencl) - Mužík (76. D. Breda), Rybička (65. Kang-hjon).
Vlašim: Vliegen - Daniel Kozel (68. Zinhasović), J. Štochl, Sváta (73. Zukal), Broukal, V. Svoboda - Firbacher (58. Ogiomade), Průcha, Blecha - Vrána (58. Diamé), Dias (73. Janda).

V samotném úvodu zápasu působil vlašimský celek aktivněji, ale k ohrožení branky se nedostal. Postupem času se zvýšila i aktivita domácích se ve 13. minutě přišla odměna. Rybička posunul ve vápně míč šikovně na Ladislava Mužíka a byl z toho gól – 1:0. Vlašimské hráče inkasovaná branka nesrazila a středočeský celek se jal aktivně dobývat domácí branku, ale opět z toho nebylo žádné vážnější ohrožení Mrázka. To domácí měli ještě jednu šanci, ale Rybičkovu ránu Vliegen zneškodnil a poločas tak skončil výhrou domácích.

Vlašimský celek ve druhém poločase opět chtěl najít cestičku k brance Chrudimi. Dlouhou dobu se však nedařilo hostům dostat se do vážnější šance. Až v 75. minutě se před vápnem pokusil zakončit Svoboda, ale jeho zablokovanou ránu chytil Mrázek. O chvíli později se ve velké šance ocitl střídající Ogiomade, ale minul tyčku chrudimské branky.

Hosté vycítili šanci na vyrovnání a tlačili se stále kupředu. Jandův slabý pokus Mrázek zneškodnil a když se v další velké šanci nedokázal prosadit ani Diamé, tak Vlašim odjížděla z Chrudimi bez bodového zisku. Po podzimní části tak Vlašim zůstala na sedmém místě druholigové tabulky se ziskem sedmnácti bodů.