Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Daniel Šmejkal: Jsem rád, že kluci nesložili zbraně

Divoký a na góly bohatý zápas za sebou mají vlašimští fotbalisté, kteří ze ztraceného zápasu nakonec dokázali vydolovat bod! V Jihlavě totiž družina Daniela Šmejkala prohrávala ještě v 79. minutě 0:3, ale senzační vzepětí všech sil přineslo vyrovnání. Utkání hodnotil vlašimský trenér Daniel Šmejkal.

„Musím říct, že kdo se díval, tak viděl velmi zajímavý zápas,“ pronesl šéf vlašimské lavičky na úvod hodnocení páteční přestřelky na stadionu v Jiráskově ulici v Jihlavě. „Domácí tým byl v úvodu zápasu aktivnější. Poté se hra vyrovnala a závěrečných dvacet minut v prvním poločase si myslím, že jsme byli nebezpečnější mi,“ vzpomínal Daniel Šmejkal na první poločas utkání, které zprvu vysokou přestřelkou nezavánělo.

Ve druhém poločase se vše změnilo. „Domácí zareagovali střídáním a my nedokázali ten úvod zachytit a najednou jsme prohrávali po gólu Patráka,“ připomněl úvodních pět minut druhého dějství Šmejkal. To nejhorší však přišlo vzápětí. „Nakonec jsme prohrávali 0:3,“ pokračoval trenér Vlašimi, který se snažil hru oživit čerstvými silami. „Střídání nám pomohlo a kluci, co šli na hřiště, dokázali naši hru oživit,“ lebedil si trenér. „Odměnou nám nakonec bylo snížení Juráskem po krásné brance. Kluci zbraně nesložili a nakonec jsme dokázali skóre během poslední desetiminutovky vyrovnat,“ usmíval se spokojeně Daniel Šmejkal.

„Nestává se to tak často, ale my jsme za to nyní rádi. Sám si takový zápas pamatuji, ale tehdy jsme stál na druhé straně,“ vzpomínal zkušený stratég. A nepomýšlel po vyrovnávací brance dokonce na plný bodový zisk? „V samotném závěru zápasu tam taková menší šance po standardní situaci byla,“ dodal na závěr s úsměvem vlašimský trenér.