Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Ve středu od 17:30 hostíme Vyšehrad!

Vložené 22. kolo má na programu tento týden druhá nejvyšší fotbalová soutěž v České republice. Vlašimští fotbalisté v něm ve středu na svém stadionu v Kollárově ulici od 17:30 přivítají pražský Slavoj Vyšehrad. 

FC Slavoj Vyšehrad

V letošní sezóně prožívají na Vyšehradě nelehké období. Zatímco loni si šemíci z pozice nováčka soutěže došli pro záchranu, tak letos se tato mise nepodaří. Tým vedený trenérem Jaroslavem Klímou se krčí na posledním 14. místě tabulky se ziskem pouhých pěti bodů s bilancí jediné výhry, dvou remíz a osmnácti porážek. Hráče Vyšehradu však stále žene kupředu především osobní motivace, kdy se hráči chtějí ukázat v co možná nejlepším světle.

Ovšem naposledy se Vyšehradu podařilo bodovat v prvním jarním kole, kdy pražský celek trochu překvapivě remizoval v Jihlavě 1:1. Od té doby sbírají šemíci jednu porážku za druhou. V posledním utkání Slavoj na domácím hřišti nestačil na Líšeň, která si odvezla tři body po těsné výhře 2:1.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašimští fotbalisté jsou oproti svému středečnímu soupeři v lepší pozici. Tým Daniela Šmejkala se pohybuje v horních patrech tabulky a aktuálně mu patří sedmé místo se ziskem třiceti bodů. O favoritovi zápasu je před zahájením utkání jasno, ale Vlašim nechce rozhodně nic podcenit. „Druhá liga je vyrovnaná soutěž a určitě nemůžeme nikoho podcenit. Utkání se rozhoduje na hřišti, kde se začíná za stavu 0:0,“ říká před zápasem Daniel Šmejkal.

Středočeská Vlašim má za sebou dvě venkovní utkání v řadě a s obou zápasů si dokázali vybojovat rytíři od hory Blaník shodně po jednom bodu. Nejprve se zrodila remíza 1:1 na Dukle. V minulém týdnu to dokonce na body nevypadlo, ale v závěrečné desetiminutovce se podařilo třemi góly smazat náskok Jihlavy. „Musím říct, že kdo se díval, tak viděl velmi zajímavý zápas. Nestává se to tak často, ale my jsme za to nyní rádi. Sám si takový zápas pamatuji, ale tehdy jsme stál na druhé straně,“ hodnotil zápas trenér Vlašimi Daniel Šmejkal.

Vzájemná bilance

Oba středeční soupeři na sebe narážejí celkem pravidelně nejen v rámci mistrovských utkání, ale i těch přípravných. Nyní si připomeneme bilanci mistrovských zápasů od roku 2015. Od té doby se odehrálo celkem pět vzájemných zápasů s vyrovnanou bilancí dvou výher na obou stranách a jednoho nerozhodného výsledku při celkovém skóre 8:6 z pohledu Vlašimi.

Utkání 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Vlašimí a Vyšehradem startuje ve středu 5. května od 17:30 na stadionu v Kollárově ulici. Na zápas může jít i omezený počet diváků více informací ZDE. Z utkání budeme opět přenášet přímý přenos – odkaz bude v článku na webu cca 20 minut před výkopem.