Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Daniel Šmejkal: Příprava je krátká, ale budeme chtít navázat na jaro!

Krátká dovolená a hned zpět do kabiny mezi hráče. Trenér Daniel Šmejkal v pátek předstoupil před své svěřence a uvítal je na prvním společném tréninku, který byl zahájením letošní krátké letní přípravy. „Ani bych tomu snad neříkal příprava,“ poznamenal s úsměvem Daniel Šmejkal sledující zelený pažit na hlavním stadionu v Kollárově ulici. 

Odstartovali jste letní přípravu. Při prvním pohledu je na hřišti několik nových tváří. Co říkáte na změny v kádru?

Tak ani bych tomu snad neříkal letní příprava, protože za dva týdny hrajeme první mistrovské utkání (usmívá se). Změn je dost. Někteří hráči odešli, některým skončilo hostování. Naopak několik nových kluků přišlo. Samozřejmě nic ještě není definitivní. Přestupové okno je ještě dlouhé a uvidíme, jak se vše bude vyvíjet dál. Zatím bych nerad dělal jakékoliv závěry.

Jak uzpůsobíte program přípravy vzhledem k její délce? 

Kluci měli třináct dní dovolenou a během té doby určitě neztratí všeobecnou vytrvalost. Tudíž hráče čekají dva adaptační dny, následovat budou dvoufázové tréninky a poté najedeme na ten klasický rytmus.

Co přípravné zápasy?

Měli jsme domluvené utkání na příští týden se Spartou B, ale vzhledem k situaci v jejím kádru jsme jej museli zrušit. Nakonec se nám povedlo domluvit utkání s Motorletem. O víkendu pak budeme na turnaji v Počátkách, kde nás čekají dva zápasy. Pak budeme hrát pohárové utkání ve Velkých Hamrech a poté už zahajujeme nový ročník soutěže.

Vraťme se ještě v krátkosti k minulému ročníku. Jak jste byl spokojen s konečným osmým místem?

Pro nás byl jednoznačný cíl sezóny se zachránit. Ten minulý ročník byl samozřejmě poznamenán tím, co se dělo kolem pandemie koronaviru, ale o tom už bylo napsáno a řečeno mnoho. Když jsme k týmu přicházeli, byl na sestupových místech a nakonec jsme udělali osmé místo, což beru pozitivně. Nicméně nemá se cenu se moc ohlížet na minulost. Musíme se dívat dopředu a my budeme chtít navázat na jarní výkony.

Na vize je ještě brzy, ale jak vidíte nadcházející ročník druhé ligy?

Letošní ročník bude specifický v tom, že bude jen čtrnáct týmů. Soutěž bude vyrovnaná a oba celky, které postoupily jsou kvalitní a nebudou to žádní outsideři. Všichni začínají od nuly a uvidíme, jak se komu bude dařit. My samozřejmě budeme chtít v každém utkání uspět a hrát takový fotbal, který nás bude bavit. Ovšem, jak se nám bude dařit, ukáže až čas.