Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim zahájila letní přípravu

S několika změnami v kádru dnes zahájili první tréninkovou jednotkou letní přípravu fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim. Na úvodním tréninku se realizačnímu týmu hlásilo i několik nových tváří. Úvodní trénink absolvovalo celkem sedmnáct fotbalistů a dva brankáři. 

„Letošní letní příprava bude krátká. Hráči začnou dvěma adaptačními tréninky. Následovat bude týden, kdy máme v plánu více dvoufázových tréninků a poté najedeme na tradiční rytmus,“ prozradil v krátkosti plány šéf vlašimské lavičky. První fotbalisté se začali trousit na hrací plochu čerstvě nakropeného trávníku v Kollárově ulici ve dvě hodiny odpoledne.

V horkém letním odpoledni si úvod tréninku převzal pod své vedení kondiční trenér Michal Holánek. Mezi nové tváře v kádru Vlašimi se zařadil například Ondřej Ruml, Filip Firbacher, David Kozel, Nedžad Zinhasovič, Martin Sklenička a Adrian Jeziorski. Naopak s týmem se nepřipravoval Milan Kadlec, Jiří Januška, Filip Vedral, Jan Záviška a Petr Plachý. „Změn v kádru samozřejmě bude několik, ale zatím nebudu konkrétní. Přestupové období je dlouhé a stát se může mnohé,“ usmíval se při pohledu na zelený pažit hlavní trenér Daniel Šmejkal.

Vlašim měla na příští týden v plánu i přípravné utkání s rezervou pražské Sparty, ale vzhledem k výskytu onemocnění koronavirem v kádru Sparty B bylo utkání zrušeno. „Aktuálně řešíme to, zda dokážeme sehnat ještě soupeře. Jinak nás čeká ještě turnaj v Počátkách,“ uvedl Šmejkal s tím, že více zápasů v krátkém přípravném období tým neodehraje.

Seznam hráčů, kteří se hlásili na prvním tréninku:

Brankáři: Josef Řehák, Stanislav Tichý.

Hráči: Ladislav Janda, Jakub Štochl,  David Broukal, Lucas Dias, Adama Diamé, Petr Průcha, Filip Blecha, Matěj Sváta, Michal Vrána, Petr Breda, Václav Svoboda, Adrian Jeziorski, Ondřej Ruml, Filip Firbacher, David Kozel, Nedžad Zinhasovič, Martin Sklenička.