Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Daniel Šmejkal: Výsledek z Karviné je super, s Blanskem jsme přišli o body

Těžké chvíle prožívají fotbalisté Vlašimi, kteří zužovaní velkým množstvím absencí museli zmobilizovat do posledního ligového utkání všechny síly. “Nakonec jsme vedli o dvě branky a po individuálních chybách přišli o body,” mrzelo trenéra Daniela Šmejkala, který nám nyní poskytl rozhovor.

Začneme návratem k pohárovému zápasu v Karviné. Zde jste dá se říci hladce přešli přes ligového soupeře….

Pro nás je to určitě super výsledek. Soupeř sice nastoupil v kombinované sestavě, ale i na naší straně byly jisté komplikace. My jsme však předvedli dobrý výkon, který jsme korunovali třemi góly a postupem. Věříme že v dalším utkání budeme hrát doma s atraktivním soupeřem a snad bude hrát i s diváky na tribunách.

Po pohárové senzaci přišla ligová remíza s Blanskem 2:2. V týmu však byla poměrně početná marodka. Jak hodnotíte duel s Blanskem?

Je pravda, že do posledního utkání s Blanskem jsme nevstupovali v ideálním rozpoložení, když jsme měli širokou marodku a někteří hráči se dostali do zápasu po delší absenci. I přes to všechno jsme si vypracovali dvoubrankový náskok. Bohužel jsme pak o vedení přišli, když jsme inkasovali po individuálních chybách, což nás stálo body. Pozitivní pro nás je, že se nám daří střílet branky na domácí půdě, ale na druhou stranu doma i často inkasujeme, což musíme zlepšit.

V utkání jste navíc obdržel žlutou kartu….

Nebyla to premiéra. Už v minulosti jsem myslím dvě karty dostal. V neděli jsem si bohužel neodpustil komentář k situaci při prvním inkasované brance. Samozřejmě z mé strany nepadly žádné vulgarity, ale sudí byl nekompromisní i tak. Za mě tedy trochu přísné potrestání. 

Tým nyní opět bude jen trénovat, protože všechny soutěže jsou přerušeny. Jak vůbec probíhá příprava v těchto dnech?

Nás tohle všechno samozřejmě omezuje, ale jak jsem říkal v létě, tak se to musíme naučit přijmout v této době. V závěru tohoto týdne jsme například trénovali v šesti lidech, protože máme další hráče v karanténě. V pondělí by se někteří měli zapojit zpět do tréninku a zbytek týmu v pátek. Tyhle delší absence pro hráče nejsou problém po kondiční stránce, ale potíž je v tom, že schází kompletní trénink se souboji a podobně. Například utkání v Karviné jsme hráli po třech týdnech na celé hřiště. Ovšem na nic si nechci stěžovat, jen konstatuji fakta. 

Musel jste se i vy aktivně zapojit do tréninku při velkém množství absencí?

Já osobně jsme se zapojit chvíli do klasického baga. Více se zapojil asistent Vasil Boev, který ještě nastupuje k zápasům v nižší soutěži.