Denis Halínský: Máme na čem pracovat

Zklamání zavládlo po prvním utkání nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na lavičce Vlašimi, která na domácím hřišti prohrála 0:2 s Vysočinou Jihlava. „Určitě máme na čem pracovat a co zlepšit,“ hlesl po utkání obránce Denis Halínský, který odehrál celý druhý poločas.

Denisi, jak hodnotíš utkání s Jihlavou?

Naskočil jsem do druhého poločasu, kdy nám trenér řekl v kabině řekl, abychom se nebáli hrát, protože v první půli jsem byli takový opatrní. To se změnilo a byly tam dobré pasáže hry i šance. I přes to si myslím, že to bylo z naší strany málo na to, jak kvalitní tým tady máme. Do příštího utkání máme určitě na čem pracovat.

Druhý poločas byl o něco lepší než ten první. Čím to bylo?

Jak jsem říkal, tak trenér nám v kabině řekl určité věci a udělal dvě změny v sestavě. Na hřiště jsem šel já a John, který je technicky vybavený. Dostávali jsme se lépe směrem dopředu přes střed hřiště, ale bohužel se nám nedařilo ve finální fázi.

Některé šance jste si vytvořili. Jaká byla podle vás největší?

Největší šance z mého pohledu měl Honza Suchan, který to měl dvakrát na noze po centru z pravé strany, ale bohužel se nepodařilo míč dostat do sítě. Pokud by se povedlo proměnit zejména první šanci, mohlo to být jiné.

Jak se vám zatím pod Blaníkem líbí? Přišel jste mezi prvními hráči od začátku přípravy…

Přišel jsem do Vlašimi z Příbrami přes Slavii a jsem za to rád. Trenéři tady chtějí hrát pěkný fotbal a tým je zde také kvalitní i díky spolupráci se Slavií. Jsem rád, že jsem mohl jít právě do Vlašimi a beru to jako krok správným směrem.

V pátek vás čeká další utkání v Karviné. Jak ý zápas očekáváte?

Určitě nás nečeká lehký soupeř. My se musíme oklepat ze zápasu proti Jihlavě. Ukázat si na videu co bylo špatně a na čem musíme zapracovat a co musíme změnit. Věřím, že náš výkon už bude lepší a porveme se o body.