Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V pátek v Karviné

Druhý zápas mají před sebou fotbalisté Vlašimi v novém ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Tým vedený trenérem Martinem Hyským zamíří do daleké Karviné, kde bude před kamerami České televize v pátek bojovat o premiérové body do tabulky.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašimští fotbalisté v prvním kole své fanoušky moc nepotěšili a na domácím stadionu prohráli s Jihlavou 0:2. „Bylo to z naší strany málo. Do dalšího utkání máme na čem pracovat,“ řekl po utkání obránce Vlašimi Denis Halínský. „Musíme se z toho oklepat a rozebrat si vše na videu,“ dodal.

Šanci na nápravu budou mít vlašimští už v pátek na hřišti exligového celku z Karviné. „Určitě nás nečeká lehké utkání, ale pevně věřím, že náš výkon bude lepší a porveme se o body,“ uvedl k pátečnímu utkání na hřišti Karviné Denis Halínský.

MFK Karviná

Fotbalový klub z Karviné prošel během letní přestávku výraznou obměnou, která se odehrála právě kvůli sestupu z nejvyšší soutěže. „Spoustě hráčů končily smlouvy, někteří měli kontrakt výhradně na nejvyšší soutěž a někteří hráči nechtěli v našem dresu hrát druhou ligu,“ vysvětloval v rozhovoru pro klubový web sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

Cílem do letošního ročníku druhé nejvyšší soutěže je pro Karvinou návrat mezi elitu. „Chceme se samozřejmě vrátit do nejvyšší soutěže – postup je jasný cíl,“ potvrdil v rozhovoru Vlk, který věří, že kádr v čele s realizačním týmem mají dostatečnou kvalitu. Případnému posílení by se ale nebránil. „Máme kvalitní a široký kádr. Pokud se naskytne možnost získat kvalitního hráče, tak se tomu nebudeme bránit. I teď aktuálně máme v hledáčku nějaké hráče,“ potvrzuje sportovní ředitel Karviné.

Zápas 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Karvinou a Vlašimí startuje v pátek 5. srpna od 17:00 a vysílat jej bude přímým přenosem ČT Sport.