Dohrávka v Třinci přinesla Vlašimi bod

Dohrávka třetího kola F:NL na půdě Třince byla ve znamení střelců! Utkání nabídlo přítomným divákům celkem šest branek. Během prvního poločasu domácí dvakrát vedli, ale Vlašim vždy dokázala zareagovat. Ve druhém poločase se karta obrátila a konečný výsledek zní – 3:3.

Třinec – Vlašim 3:3 (2:2)

Branky: 18. Habusta, 32. Javůrek (pen.), 75. Akulinin – 23. Červenka, 45. Broukal, 51. Kozel. ŽK: HJabůrek, Hýbl, Gáč - Svoboda. Rozhodčí: Denev – Melichar, Vejtasa.
Třinec: Pastornický – Celba (64. Bolf), Ngimbi (58. Cienciala), Janoščín (C), Hýbl (76. Gáč) – R. Vaněk I., Habusta – Weber, Stáňa (58. Akulinin), Javůrek – Attah (76. Zlatohlávek).
Vlašim: Řehák – Daniel Kozel, Sváta, Zukal, Broukal, V. Svoboda (C) – Průcha, Blecha, Dias (77. Zinhasović) – Červenka, Diamé (64. Firbacher).

Vlašim cestovala do Třince posílená o výhru ve Varnsdorfu a na půdě posledního týmu tabulky nechtěli středočeští hráči body ponechat. Po nepřesné střele domácího Stáni si tedy vzal slovo Lucas Dias, který svou střelou zpoza vápna protáhl Pastornického. Ten míč dokázal vyrazit mimo branku. Hosté následně zahrávali dva rohové kopy, ale ani jeden nebezpečí nepřinesl. To třineckým se povedl přímý kop v 18. minutě. Krásný centr do vápna našel Jakuba Habustu, který poslal svůj tým do vedení – 1:0. Radost svěřenců trenéra Františka Straky však netrvala dlouho. O pět minut později si našel míč ve vápně Marek Červenka a ve skluzu dokázal míč dostat do sítě – 1:1.

Domácí chtěli své vedení zpět, ale po rohu a následně i přímém kopu Javůrka žádné výraznější ohrožení branky nepřišlo. Ovšem po jedné nenápadné akci se ve vápně dotkl jeden z vlašimských hráčů míče rukou a zahrávala se penalta, kterou právě Jan Javůrek proměnil – 2:1. Navýšit vedení mohl Weber, ale jeho rána šla nad branku. Ani stav 2:1 dlouho nevydržel. Ve 45. minutě si na přímý kop naběhl David Broukal a vlašimský stoper slavil úspěch – 2:2. Do kabin se tedy odcházelo za vyrovnaného stavu.

Jak skončil první poločas, tak začal ten druhý. Po šesti minutách pronikl do vápna Václav Svoboda a předložil míč na Daniela Kozla, který jej usměrnil do branky a Vlašim se ujala poprvé v utkání vedení – 2:3. Domácí se nechtěli vzdát a jako první měl na kopačkách vyrovnání Attah, ale Řehák předvedl výborný zákrok. Podobně si počínal na druhé straně i domácí brankář, který čelil nebezpečnému pokusu Diase. Vlašim se snažila využívat otevřené obrany domácích, ale rána Blechy zamířila nad branku. Nakonec se tedy dočkali přeci jen domácí. Vaňkův roh našel Leonida Akulinina a bylo potřetí vyrovnáno – 3:3.

Třinec vytušil svou šanci na premiérové tři body v letošním ročníku soutěže, ale druhý pokus Ukulinina neuspěl a samotný závěr utkání již žádnou větší šanci nenabídl. Oba celky se tak rozešly smírně po remíze 3:3. Vlašim se díky zisku jednoho bodu posunula v tabulce na sedmou pozici s utkáním proti Prostějovu k dobru. Třinec si připsal premiérový bod do tabulky a posunul se na předposlední pozici.