Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Druhý venkovní zápas, Vlašim míří do Jihlavy

Poslední dubnový den zavede hráče FC Sellier & Bellot Vlašim do nedaleké Jihlavy, kde se svěřenci trenéra Daniela Šmejkala postaví domácímu výběru – FC Vysočina Jihlava. Bude se tak jednat o druhé venkovní utkání v řadě. Dokáže Vlašim navázat na povedený zápas na Dukle? Výkop utkání je v pátek 30. dubna od 17:00. 

FC Sellier & Bellot Vlašim

Středočeský celek se z minulého výjezdu mimo svůj stadion vracel se získaným bodem na hřišti Dukly Praha. „Utkání skončilo zaslouženou remízou, kdy si oba týmy vytvořily několik šancí,“ hodnotil zápas hlavní trenér Vlašimi Daniel Šmejkal, který se svým týmem aktuálně okupuje šestou příčku tabulky. „Tabulka je vyrovnaná a potvrzuje se jen to, že soutěž je hodně vyrovnaná. Náš cíl však stále platí,“ nechal se slyšet stratég Vlašimi, který v Jihlavě očekává těžké a kvalitní utkání. „Já samozřejmě věřím, že v něm dokážeme uspět,“ dodává Daniel Šmejkal.

Před páteční utkáním je Vlašim v tabulce na šesté místě se ziskem devětadvaceti bodů a bilancí osmi výher, pěti remíz a sedmi porážek.

FC  Vysočina Jihlava

Tým z Vysočiny nezažívá zrovna ideální sezónu podle svých představ a až poslední série tří výher z posledních čtyř zápasů posunula výběr trenéra Aleše Křečka na devátou pozici čtyři body za svého pátečního soupeře z Vlašimi. Aktuální bodový zisk jihlavského celku činí pětadvacet bodů při bilanci sedmi výher, čtyř remíz a devíti porážek.

Jak bylo zmíněno Jihlava nezažívala ideální průběh sezóny zejména na začátku letošního jara, kdy se tabulkou propadla. Ovšem poslední čtyři zápasy daly na neúspěchy zapomenout a bilance tří výher a jediné porážky hovoří jasně. Dostavil se samozřejmě i postup tabulkou směrem nahoru. Doma tedy bude chtít Vysočina určitě zvítězit a navázat na vítězné utkání na půdě Blanska.

Vzájemná bilance:

Před utkáním se určitě lépe kouká na vzájemnou bilanci zápasů týmu Jihlavy, který v jedenácti vzájemných zápasech dokázal hned desetkrát zvítězit a jediné utkání skončilo remízou. Podzimní utkání ve Vlašimi skončilo těsnou výhrou Jihlavy 1:0, když o vítězi zápasu rozhodl Vojtěch Křišťál.

Poslední vzájemné utkání:

Vlašim – Jihlava 0:1 (0:0)

Branky: 83. Křišťál. ŽK: Sváta, Svoboda(oba Vlašim).

Sestavy: Vlašim: Vliegen – Zukal, Dias (61. Zinhasović), V. Svoboda (C), Daniel Kozel (85. Firbacher) – Sváta (85. J. Štochl), Broukal, Červenka, Průcha – Blecha, Vrána (67. Janda).

Jihlava: Číž – Štefánek, Červ, Křišťál, Smejkal – Peřina (79. T. Svoboda), Tureček (67. Shudeiwa), Horák, T. Vlček – Lacko (C), Arroyo (90+2. Křivánek).

Utkání 21. kola FORTUNA:NÁRONÍ LIGY začíná na jihlavském stadionu v pátek 30. dubna od 17:00. Zápas bude tým z Jihlavy vysílat na svém youtube – odkaz naleznete na klubovém webu www.fcvysocina.cz