Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Daniel Šmejkal: Tabulka je vyrovnaná, náš cíl se ale nemění!

Před zahájením jarních ligových bojů odtajnil hlavní trenér Vlašimi Daniel Šmejkal vnitřní cíl, který hovoří jasně – umístit se do pátého místa. „Tabulka je hodně vyrovnaná a důležitý je každý bod,“ uvědomuje si zkušený stratég, který se svým týmem aktuálně okupuje šestou příčku. „Nahoru to nemáme daleko, ale musíme se dívat i dolů, kde nemáme velký odstup od soupeřů,“ říká Daniel Šmejkal v rozhovoru.

Trenére, vraťme se k remízovému utkání na Dukle. Jak zápas hodnotíte?

Jednalo se o zajímavý zápas, kdy jsme neměli špatný vstup do zápasu, ale postupem času byla Dukla lepší a zaslouženě vstřelila branku. My jsme reagovali o poločase změnou rozestavení a střídáním. To nám pomohlo a vytvořili jsme si řadu brankových příležitostí a zaslouženě vyrovnali. I soupeř měl nějaké šance a musím tedy říci, že utkání skončilo zaslouženou remízou.

V pátek vás čeká druhé venkovní utkání v řadě. Jaký zápas v Jihlavě očekáváte?

Čekám zajímavé utkání s kvalitním soupeřem, ale jak jsem již několikrát zmínil, tak ve druhé lize jsou soupeři ohromně vyrovnaní. Já věřím, že páteční zápas v Jihlavě bude kvalitní a my v něm dokážeme uspět.

Jak je na tom tým po zdravotní stránce?

Samozřejmě máme určité zdravotní problémy, které nebudu blíže specifikovat, ale museli jsme na ně reagovat a nyní uvidíme, jak se situace bude dále vyvíjet do pátku.

Na Dukle byly i dvě změny v sestavě. Jak si podle vás vedli hráči, kteří nastoupili?

Ano. Udělali jsme změny v sestavě, protože jsme měli za sebou anglický týden a hráči, kteří se objevili v základní sestavě, se chopili šance dobře.

Když už se bavíme o hráčích. Jak hodnotíte zimní posily. Fortune Bassey zřejmě obstál, ale co říkáte na trojici mladíků z pražské Slavie?

Jsou to talentovaní hráči, kteří měli v době příchodu do Vlašimi jediný problém, a tím bylo to, že se nehrály nižší soutěže. Kluci byli převážně v tréninku a chyběl jim zápasový rytmus. Už jsou tu nějakou dobu a postupně se vše zlepšuje. Všichni tři mají potenciál a uvidí se, jak to s nimi bude v budoucnosti.

Nyní se vraťme k aktuální situaci. Tým je na šestém místě. K vašemu cíli, kterým bylo páté místo, to není bodově tak daleko…

Samozřejmě nahoru to daleko nemáme, ale musíme se dívat i na druhou stranu, kde ani směrem dolů nemáme velký odskok od soupeřů. Opět se tedy potvrzuje vyrovnanost soutěže. Tím se však náš cíl nemění. Záležet bude na každém utkání a uvidíme, jak to zvládneme.

Právě menší počet účastníků tabulku podle mého ovlivňuje. Jaký je váš pohled?

Určitě se menší počet účastníků projevil. Vždyť, když se podíváme na tabulku, tak ani například osmý tým nemá jistotu záchrany. Tabulka je i díky tomu strašně vyrovnaná a každé kolo může s pořadím v tabulce zahýbat.

Poslední otázka se bude týkat terénů. Je vidět určité zlepšení terénů od úvodu jara?

Rozdíl oproti prvním zápasům je vidět. Kombinace je nyní plynulejší a vypadá to prostě lépe. Ovšem terény u nás v České republice nejsou dlouhodobě optimální někde ani v létě. Na některých trávnících je to prostě rychlejší a podle toho pak také vypadá hra.