Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Erich Brabec: Nejvíce si cením tří výher na konci podzimu!

Podzimní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je minulostí a k jejímu hodnocení jsme si přizvali trenéra Vlašimi Ericha Brabce. “Nejvíce bych ocenil tři vítězná utkání na závěr soutěže. Ve všech šlo o hodně,” hodnotil lodivod Vlašimi, který se svými svěřenci absolvuje před Vánocemi ještě jeden tréninkový blok. Zimní přípravu pak Vlašim zahájí 6. ledna. 

Trenére, jak ze své pozice hodnotíte podzimní část na lavičce Vlašimi?         

Jako velmi úspěšnou co se týče bodového zisku. Tým je velmi mladý, a proto bych nejvíce ocenil tři vítězná utkání na závěr soutěže v řadě, kdy šlo v každém zápase o hodně.

Tým jste přebíral v nelehké situaci, kdy se pohyboval nad sestupovým pásmem. Ovšem posledních pět utkání bez porážky vás dostalo až na osmé místo. Z pohledu výsledků panuje zřejmě spokojenost….

První utkání ve Vítkovicích bylo z naší strany nejméně povedené, ale i tak jsme si mohli odvést bod. Těch pět utkání v řadě ukázali kluci charakter a hlavně dokázali sami sobě, že umí hrát fotbal a že patří do vyšších pater tabulky. Každým zápasem jsme posouvali i počet minut, kdy jsme byli lepším týmem a věřím, že po přípravě na to navážeme. Samozřejmě bude záležet na složení týmu a na tom, jak velká bude hráčská obměna.

Jak vaše angažmá ve Vlašimi ovlivnilo váš dosavadní život? Nelitoval jste svého rozhodnutí?

Angažmá ve Vlašimi ovlivnilo můj život  pozitivně, takže o lítosti nemůže být ani řeč.

Osmé místo vám dává relativní klid v zimní přestávce. Už znáte její program? Kdy přípravu zahájíte?

Relativní je správné slovo. Kdo mě zná tak ví, že jsem náročný jak k hráčům, tak k sobě a určitě nás usnout na vavřínech nenechám. Navíc jsem tu od toho, abych posouval hráče ve vývoji dál a oni napomohli k posunu zase mně. A to bez práce a vzájemného respektu nejde. Přípravu mám již nachystanou a začínáme 6. ledna.  Jsem rád, že nám vedení umožnilo soustředění v Třeboni na přelomu ledna a února. Teď se ještě sejdeme na týdenní meziblok od 10.- 16. prosince.

Tahounem týmu se ukázal být Vojtěch Hadaščok. Nebudete se bát jeho možného odchodu v zimě?

Trenér by se neměl bát. Vojta dal na podzim devět branek a jasně ukázal, že je naším klíčovým hráčem do ofenzivy. Pokud dostane zajímavou nabídku z ligy, tak mu těžko můžeme bránit v tom, aby odešel a rozvíjel se zase dál. Naopak to může být šance pro naše další hráče, kteří mohou po jeho případném odchodu pookřát.

Budete se v zimním období snažit doplnit kádr? Prozradíte jakou pozici chcete posílit?

Doplnění kádru je přímo odvislé od toho, které hráče si vezme zpátky do přípravy Sparta a jací hráči již nebudou chtít ve Vlašimi působit. Já jsem v závěru sezony jasně deklaroval, že pokud by tým zůstal v tomto složení, není potřeba ho doplňovat. Nicméně již dnes vím, že o některé hráče je velký zájem, někteří hráči nestihnou začátek přípravy z důvodu rekonvalescence (Le Giang, Piško) a proto mám již vytipované hráče, kteří by s námi začali přípravu. Konkrétní posty nebudu zatím specifikovat.