Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Ladislav Janda: Díky posledním zápasům nás mrzí, že podzim skončil

Když Vlašim postoupila v roce 2009 do druhé nejvyšší fotbalové soutěže, tak se mladý záložník Ladislav Janda seznamoval s profesionální soutěží a byl jedním z nejmladších hráčů týmu. Ovšem nyní se po téměř deseti letech karta obrátila a právě Ladislav Janda patří mezi nejzkušenější hráče ve vlašimské kabině. Nejen o tom, jak přijal svoji roli v týmu, byl rozhovor s hráčem, který na svých zádech nosí číslo 18.

Láďo, jak hodnotíte podzimní část sezóny z pohledu hráče Vlašimi?

Ze začátku soutěže se nám nepovedlo dotáhnout některé dobře rozehrané zápasy do vítězného konce a to poznamenalo tři čtvrtě podzimní části, kdy jsme se pohybovali v místech, kde jsme rozhodně být nechtěli. Díky vydařenému konci soutěže a pěti zápasům bez prohry jsme se posunuli do středu tabulky. Takže současné osmé místo není podle mě špatné, ale rád bych náš tým viděl ještě výše.

Během podzimu došlo k výměně trenéra, jak se tento krok promítl do nálady v kabině? Výsledky hovoří celkem jasně….

Jak je vidět na výsledcích, tak se promítl jedině pozitivně. Nálada nebyla kdovíjaká, ale díky konečné sérii zápasů bez prohry, nás možná i mrzí že podzim skončil.

Co nového přinesl týmu nový realizační tým například v trénincích?

Každá změna přinese něco nového. A ty by sis z toho měl vzít to nejlepší. V trénincích se objevily nové přihrávkové cvičení. S trenérem Vasilem Boevem dost často pilujeme techniku vedení míče – šajtle, placíra…. 

Není podle tebe trochu škoda, že domácí publikum nedokáže hráče během zápasů doma více podpořit?

Je to dané tím, že se ve Vlašimi často mění tým. Někdy si to sedne, daří se a fanoušci to umí ocenit a jindy chvíli trvá než se tým sehraje, ale lidé jsou netrpěliví a zapomínají, že o to víc by měli fandit. Pořád je to druhá nejvyšší fotbalová soutěž v České republice hraná ve Vlašimi, která má třináct tisíc obyvatel.

Ve vlašimském kádru patříš mezi nejstarší hráče, jak si přijal tuto roli?

Přijal jsem to tak, jak to je. Ve Vlašimi se jde cestou mladých talentovaných hráčů a proto já ve svých devětadvaceti letech jsem už ten starý. Ale doufám že to na hřišti ještě není vidět (směje se).

V týmu jste s Jakubem Štochlem nejzkušenějšími hráči. Jak zvládáte udržet na uzdě mladíky, kterých je v týmu hodně?

Je jich tu opravdu hodně, ale většina ani nějak usměrňovat nepotřebuje. Každý by si měl uvědomit, že jen dobrou prací se dostane z Vlašimi na lepší a větší fotbalové adresy.

Jakub Štochl dlouhou dobu nehrál a vysedával na lavičce, chyběla na hřišti týmu jeho zkušenost?

Jakub chybí na hřišti hlavně jako osobnost. Je to člověk a hráč, který dokáže tým vést, a to jak v okamžiku kdy se daří, tak hlavně když se nedaří, dokáže hráče strhnout svojí bojovností. Jsem rád, že je se mnou ve Vlašimi už takovou dobu a doufám, že ještě dlouhou bude.

Po konci podzimní části jste dostali volno, ale čeká vás ještě blok tréninků. Je v plánu například společný hokej nebo se budete držet na trávníku?

Momentálně přesný plán mezibloku ještě neznám. Ale hokej podle posledních zpráv letos nebude, což mě mrzí, protože jsem v něm zaznamenal za poslední rok značný (aspoň doufám) progres (smích). Měli by jsme si, ale zahrát beach volejbal. A hlavně badminton, kde bych milerád, jestli se nevrátí z Yemenu pan Brožek (vítěz předchozích ročníků – pozn. red.), útočil na vítězství (směje se).

Blíží se vánoční svátky. Už máte nakoupené všechny dárky? A jaké jsou plány na dovolenou?

Vánoce ještě musím dořešit, aby všichni byli spokojeni. Během volna budu doma a jako relax mi poslední dobou slouží manuální práce na domě. Nakonec bych chtěl všem fanouškům Vlašimi popřát hodně zdraví do nového roku! A už teď je chci pozvat na jarní část sezony. Předpokládám, že opět budeme budovat nový tým. Dva měsíce je sice dlouhá doba, ale na stavbu nového týmu zas tolik ne a tak doufám, že budou trpěliví a budou chodit ve velkém počtu povzbuzovat. Jak už jsem říkal, na druhou nejvyšší soutěž v ČR se to vyplatí!

 

Děkuji LJ18!