Hodnocení utkání v Opavě

Poprvé v historii Vlašim přivezla tři body z daleké Opavy a po výhře 1:0 bylo na lavičce Vlašimi veselo. „Musím kluky pochválit,“ radoval se po utkání trenér Martin Hyský, jehož tým nebyl před utkáním zrovna v ideálním rozpoložení. Vlašim totiž potrápila v týdnu viróza.

„Utkání budu hodnotit hodně pozitivně. V Opavě je velmi nepříjemné prostředí, mužstvo dlouho nevyhrálo. Věděli jsme, že pro domácí je to klíčové utkání, které budou chtít za každou cenu vyhrát. V první půli se hrál vyrovnaný zápas, my jsme dohráli jednu pěknou akci, což bylo směrem k vývoji klíčové. Týmu vytknu jen to, že jsme neproměnili jednu z šancí, které jsme si ve druhé půli vytvořili. Myslím, že tím by se zápas rozhodl a nebylo by to tak nervózní. Kluky vzadu musím pochválit, podržel nás i Matyáš Vágner. Nebyli jsme v komfortní situaci. V týdnu u nás řádila viróza, řada hráčů vůbec netrénovala. Výsledek pro nás má o to větší cenu,“ hodnotil utkání bezprostředně po jeho konci trenér Martin Hyský pro web fnliga.cz.