Vlašim loupila v Opavě

Vlašimští fotbalisté dokázali v 19. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězit na hřišti Opavy 1:0. O exportu tří body pod Blaník rozhodl v prvním poločase přesným zásahem záložník Tomáš Smejkal.

Opava – Vlašim 0:1 (0:1)

Statistiky zápasu:

Branky: 26. Smejkal. ŽK: Bílek – Vala, Solomon.

Sestavy: Opava: Číž – Helebrand (46. Ščudla), Cykalo, Janoščín (C), Kadlec (84. Dostál) – Bílek, Omale – Kopečný, Whiffen (46. Hranoš), Šigut – Yunis.

Vlašim: Vágner – Vala (46. Onije), Nogha, Vilotić, Musil – John (90+2. Janda), Křišťan, Suchan (C), Smejkal (66. Horský), Rigo – A. Svoboda (80. Biegon).

Vlašim jela do Opavy s jasným cílem, kterým bylo navázat na domácí výhru 3:0 se Spartou B. Kvůli karetnímu trestu do utkání nezasáhl Denis Halinský a jeho místo v defenzivě středočeského celku zaujal mladý kamerunský obránce Raymond Roan Nogha. Jeho přítomnost na hřišti byla znát a soupeř se nedostal do žádné nebezpečné situace. Naopak na druhé straně udeřilo z první větší šance. John nacetroval míč na zadní tyč, odkud míč vrátil Musil před branku, kde byl připravený Tomáš Smejkal a přesnou trefou poslal Vlašim do vedení – 0:1.

Jednobrankový náskok udržela vlašimská družina do poločasové přestávky i přes šanci Helebranda v nastaveném čase. Hlavička domácího hráče mířila těsně vedle branky. Domácí začali aktivněji i druhý poločas, ale Šigut na dobrou přihrávku těsně nedosáhl.

Vlašim mohl uklidnit Antonín Svoboda, ale na brankáře Opavy se svým pokusem nevyzrál. Podobně si počínal i Jan Suchan, jehož tečované rána rozvlnila pouze boční síť domácí svatyně. V závěru zápasu vrhli domácí většinu svých sil do ofenzivy a brankář Vágner čelil dvěma nepříjemným situacím. Vlašimský brankář si však počínal velmi dobře a s oběma nebezpečnými střelami si poradil. Vlašim tak oslavila druhou výhru v řadě a v tabulce jí nyní patří aktuálně sedmé místo.