Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jakub Křišťan: Vlašim je pro mě krok dopředu

Jednou ze zimních posil fotbalistů FC Sellier & Bellot Vlašim se stal osmnáctiletý záložník Jakub Křišťan. Mladý fotbalista dorazil do Vlašimi na hostování z pražské Slavie a pod Blaníkem by měl sbírat další zkušenosti s profesionálním fotbalem. “Je to pro mě určitě krok směrem dopředu. Chtěl bych odehrát co nejvíce utkání a být pro vlašimský klub přínosem,” uvedl v rozhovoru Jakub Křišťan.  

Jakube, v zimě jsi zamířil na hostování do Vlašimi. Kdy se objevila tato nabídka a jak jsi reagoval?

O možnosti jít na hostování do Vlašimi jsem se dozvěděl pár dní před koncem zimního přestupového období. Prakticky ihned jsem se rozhodl a za pár dní se vše zařídilo. Určitě jsem za to moc rád. 

Od počátku své kariéry působíš ve Slavii. Jak by jsi fanouškům popsal svůj pohled na své působení? 

Ve Slavii jsem hrál už čtrnáctým rokem a nikde jinde zatím nepůsobil. Všechny fotbalové zážitky tak mám právě ve slávistickém dresu. Prošel jsem všemi mládežnickými kategoriemi od přípravky až do B-týmu, kde jsem odehrál podzimní část sezony a povedlo se mi i nakouknout do A-týmu, kde jsem posbíral pár minut v Evropské lize. 

Opomenout nejde ani to, že jsi odehrál zápasy v juniorské Lize mistrů. Jaký to byl zážitek a na co nejraději vzpomínáš? 

Asi jednoznačně nejlepší zážitek a zkušenost co se týče mládežnického fotbalu. Také to vnímám jako úspěch. Povedlo se nám porazit všechny tři věhlasné soupeře ve skupině – Borussii Dortmund, Inter Milán a Barcelonu. Nejraději vzpomínám na zápas s Barcelonou. Hrálo se na nádherném stadionu Johana Cruyffa a nám se povedlo gólem pár minut před koncem zlomit zápas na naší stranu a vyhrát 3:2. Nezapomenutelný zážitek.

Už jsi nakousl i svůj start v Evropské lize v dresu áčka Slavie. Byl to silnější zážitek než juniorská Liga mistrů?

Nastoupit za Slavii byl už odmala můj sen, jelikož jsem tady začínal a po téměř čtrnácti letech se mi to podařilo. To, že to bylo rovnou v Evropské lize proti jednomu z nejlepších francouzských týmů, je nádherný bonus. A samozřejmě jsem především rád, že moje premiéra byla vítězná. S juniorskou Ligou mistrů bych to srovnávat nechtěl, obě zkušenosti jsou prozatím mé nejhezčí.  

Nyní zpět do současnosti. Jaké jsou tvé dosavadní dojmy z vlašimského klubu? 

Nevěděl jsem, co můžu očekávat, jelikož přicházet do nového prostředí jsem nezažil. Ale musím říct, že zatím vše ve mě budí pozitivní dojem. Nejvíce mě potěšila parta kluků a dobrá nálada v kabině.

S jakým osobním cílem jsi do Vlašimi přišel? 

Je to pro můj osobní růst určitě krok kupředu. Chtěl bych se prosadit v základní sestavě a odehrát co nejvíce druholigových utkání a být pro vlašimský klub přínosem.

Odehrál jsi i dva přípravné zápasy. Jak jsi zatím spokojen se svými výkony?

Jsem rád za příležitost nastoupit hned do utkání. V některých situacích se se spoluhráči ještě poznáváme a věřím, že se nám bude na jaře dařit. 

Vlašim čeká i pohárové utkání s Jabloncem. Jaké šance dáváš našemu týmu proti týmu ze špičky první ligy?

Bude to velmi obtížné utkání. Jablonec je momentálně na vrchu tabulky v první lize a bude tak určitě favoritem. To ale nic neznamená a my se půjdeme porvat o postup!

Co by jsi vzkázal fanouškům Vlašimi, kteří nyní bohužel nesmí navštěvovat zápasy? 

Držte nám palce a věřím, že se brzy budete moci přijít na zápasy podívat a podpořit nás.

Partner FC Sellier & Bellot Vlašim: