První porážka v přípravě, Hradec – Vlašim 1:0

Sobotní dopoledne se neslo na umělé trávě v Hradci Králové v duchu přípravného utkání mezi místním druholigovým celkem a středočeským týmem z Vlašimi. V přípravě zatím neporažená Vlašim si v utkání proti favoritovi FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vypracovala pár slibných akcí, ale utkání nakonec dokázali vyhrát domácí hráči. O vítězi zápasu rozhodl Erik Prekop ve druhém poločase utkání.

Hradec Králové – Vlašim 1:0 (0:0)

Branky: 73. Prekop.

Sestavy: Hradec Králové: Reichl – Vučić, Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada, Prekop, Dvořák, Vlkanova – Vašulín. Náhradníci: Vízek – Egbewole, Kateřiňák, Mejdr, Novotný, Samko, Soukeník, Záviška.

Vlašim: Markovič – Breda, Zukal, Štochl (46. Broukal), Svoboda (46. Kozel) – Zinhasovič, Průcha, Jurásek (46. Firbacher), Křišťan, Janda (46. Marvis) – Bassey (46. Červenka).

Do druhé poloviny utkání oba celky vystřídaly a po třech minutách se do velké šance řítil Marvis, ale vlašimský hráč nedokázal před dobře vybíhajícím brankářem míč usměrnit do branky. Ve druhém poločase byla hra kouskována častými fauly. Ovšem žádná ze standardních situací větší ohrožení pro brankáře nepřinesla. Až v 73. minutě dokázali domácí udržet míč na polovině soupeře a přesný pas do vápna zužitkoval v úvodní gól zápasu Erik Prekop – 1:0.

Vlašimští se snažili se vytvořit možnost pro vyrovnání a po jednom z rohových kopů se na hranici vápna snažil zakončit Marvis. Jeho ránu však dokázal zblokovat jeden z bránicích hráčů mimo ohrožený prostor. V závěrečné desetiminutovce se k centru dostal Zinhasovič, ale bohužel míč nedokázal do sítě usměrnit nikdo ze spoluhráčů. V poslední minutě utkání měl ještě plné ruce práce hostující brankář Markovič, který zkrotil střelu Kateřiňáka. Vlašim tak v letošním roce poprvé poznala hořkost porážky a na umělé trávě v Hradci Králové podlehla těsně 0:1.

Poslední přípravné utkání mají fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim na programu příští týden v neděli, kdy doma hostí MFK Chrudim.