Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jan Jícha: V průběhu podzimu jsme museli cíle přehodnotit

Před zahájením letošní sezóny vedení vlašimského klubu plánovalo hrát v klidném středu tabulky. S přibývajícím časem a nelichotivými výsledky však musel klub své cíle přehodnotit. Nejen o tom hovořil sportovní ředitel Jan Jícha.

Přehodnocení cílů klubu

Je to tak. Naším cílem před sezónou bylo okupovat střed tabulky a ideálně pak tu horní polovinu. S průběhem podzimu jsme museli všechno přehodnotit a nyní je naším společným cílem se co nejdříve odpoutat ode dna tabulky a vyhnout se přímému boji o záchranu.

O posilování kádru FC Sellier & Bellot Vlašim

Jako v každé firmě i my se musíme chovat hospodárně. Ve Vlašimi máme jeden z nejmenších rozpočtů ve druhé lize a určitě nejsme v situaci, kdybychom mohli přivést nějakou mega hvězdu, která by nás spasila. Naopak rádi bychom přiváděli mladší hráče, které zde dokážeme postupně vypracovat. Ovšem v současné situaci spíše musíme hledět na kvalitu. Stále ještě vyhodnocujeme podzimní část a kolem Vánoc a po zahájení zimní přípravy se rozběhnou veškerá jednání a budeme společně s naším realizačním týmem vybírat vhodné hráče, kteří budou v našich reálných možnostech.

O prvním půlroku bez spolupráce se Spartou

Tak asi každá změna přináší klady i zápory a stejně tomu bylo u ukončení úzké spolupráce s pražskou Spartou. Negativní stránkou je to, že nespolupracujeme s hráči, kteří prošli mládežnickou akademií Sparty, která patří k nejlepším u nás. Šlo o zajímavé hráče, kteří mají velké předpoklady a samozřejmě i kvalitu. Výhody byly i ekonomického rázu. Na druhou stranu, nyní získal klub větší integritu a nejsme v rozhodnutích nikterak omezováni. Jediné co nás limituje je stránka finanční, ale to není problémem jen u nás.