Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jarní premiéra je tady! Vlašim hostí v neděli Táborsko

Dlouhé týdny bez soutěžního zápasu jsou u konce a fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim zítra ve 14:30 vyběhnou na stadionu v Kollárově ulici k prvnímu jarnímu zápasu v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Soupeřem výběru trenéra Daniela Šmejkala bude jihočeský tým FC MAS Táborsko. 

FC MAS Táborsko

Jihočeský celek má před startem jarní části druholigové soutěže jednoznačný cíl, kterým je záchrana soutěže. Tomu také v Táborsku přizpůsobili skladbu kádru, který posílilo hned několik fotbalistů – Luis Gil (USA), Kristaps Liepa (Lotyšsko), Roman Holiš a Luboš Tusjak (Žižkov), Dušan Pinc (Plzeň) a Adam Provazník (Mladá Boleslav). Opačným směrem zamířili Martin Kučera a Zbyněk Musiol, kteří budou nastupovat v nižší soutěži. „Vzhledem k naší situaci je na jaře naším jasným cílem záchrana. Na základě toho jsme během zimní přípravy přivedli nové hráče, s nimiž věříme, že soutěž zachráníme. Co získáme v tabulce bodově navíc, bude bonus. Věřím, že body budeme sbírat, náš tým vnitřní sílu má,“ uvedl v rozhovoru pro www.fnliga.cz ředitel FC MAS Táborsko Josef Holub.

V zimní přípravě se jihočeský celek představil celkem v osmi duelech. Bilance z těchto utkání je vyrovnaná. Svěřenci trenéra Miloslava Brožka třikrát slavili vítězství, dvakrát zápas skončil remízou a ve třech případech odcházel předposlední tým tabulky poražen.

Právě pro trenéra Táborska Miloslava Brožka bude nedělní zápas jistě speciální, protože právě ve Vlašimi dlouhá léta působil v roli asistenta hlavního trenéra a zastával i roli sportovního ředitele. Speciálním příchuť bude mít nedělní utkání i pro hráče Petra Plachého a Luboše Tusjaka, kteří ve Vlašimi v minulosti působili.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Středočeský tým se před prvním jarním utkáním nachází v tabulce na sedmé příčce a toto umístění by vlašimští rádi udrželi a ideálně ještě vylepšili. „Můj cíl je umístění v horní pětce,“ řekl v rozhovoru trenér Vlašimi Daniel Šmejkal. „Moc rádi bychom koukali nahoru, výborný výsledek by bylo umístění do pátého místa,“ přidal se sportovní ředitel Jan Jícha.

Vlašim se v zimě podařilo udržet kádr víceméně pohromadě a navíc přišlo i několik zajímavých hráčů. Do útoku přišel z Českých Budějovic Fortune Bassey, ze Slavie Praha pak trojice talentovaných mladíků – Jakub Markovič, Matěj Jurásek a Jakub Křišťan. „S kádrem panuje spokojenost a věřím, že se nám bude dařit,“ řekl k soupisce Vlašimi hlavní trenér Šmejkal. Koho v neděli nasadí do prvního mistrovského utkání, však trenér neodtajnil. „Sestavu a taktiku uzpůsobíme tomu, abychom byli úspěšní,“ řekl s úsměvem dobře naladěný trenér.

Na první jarní utkání se ve Vlašimi samozřejmě těší. „Poslední dva týdny se nebavíme pomalu o ničem jiném,“ řekl s úsměvem brankář Jakub Markovič před pátečním tréninkem. „Přestávka byla opět dlouhá a od 5. prosince jsme bez soutěžního utkání. Takže za kabinu můžu říct, že se na první mistrovský zápas strašně těšíme a já doufám, že to v neděli bude vidět,“ rozpovídal se lídr vlašimské kabiny Ladislav Janda a dodal: „Chceme se v tabulce koukat hlavně před sebe, takže hned od začátku chceme najet na vítěznou vlnu. Máme tu hodně kvalitní a vyrovnaný kádr, kde každý hráč má svojí roli. Kluci v přípravě makali a teď to musíme zúročit na hřišti.“

Vzájemná bilance ve F:NL:

Za posledních pět ročníků FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na sebe oba celky narazily celkem osmkrát. Třikrát se z výhry radovala Vlašim, tři zápasy skončili remízou a dvakrát byla větší radost na straně jihočeského celku. Skóre ze zmíněných zápasů je 15:11.

Poslední vzájemný duel ve F:NL:

VLAŠIM – TÁBORSKO 2:3 (0:2)

Branky: 52. Selemani, 74. Šabanov – 5. Červak (vla.), 13. Toutou Mpondo, 90+2. Valenta.

Sestavy: Vlašim: Bačkovský – Pavlík, Šabanov, Červak (18. Badocha), Mil. Kadlec – Selemani (68. Janda), Blecha, Fortelný, Kučera (68. Novotný) – Fotr, Dao.

Táborsko: Šiman – Hasil, M. Kučera (79. Schramhauser), De Almeida, Klusák – Valenta, P. Pilík, Pfeifer (58. Kopřiva), Březina – Ad. Čermák, Toutou Mpondo (61. Musiol).

 

Utkání 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi FC Sellier & Bellot Vlašim a FC MAS Táborsko startuje v neděli 7. března 2021 ve 14:30 na Městském fotbalovém stadionu v Kollárově ulici ve Vlašimi. Ze zápasu budeme opět našim fanouškům přinášet živý přenos na webu. 

!!!UPOZORNĚNÍ!!!

Utkání mezi Vlašimí a Táborskem bude vzhledem k vládním opatřením bez přítomnosti diváků a nově utkání nesmí navštívit nikdo z novinářů a partnerů klubu, kdo se neprokáže negativním antigenním nebo PCR testem, který není starší než 48 hodin.

Partner FC SELLIER & BELLOT Vlašim: