Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Rádi bychom koukali v tabulce směrem nahoru, říká Jan Jícha

Vlašimský tým si na podzim nevedl ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE zle a po odehraných dvanácti zápasech se nachází na sedmém místě se ziskem sedmnácti bodů. Podblanický klub by rád podle slov sportovního ředitele Jana Jíchy rád koukal během jarní části soutěže v tabulce směrem nahoru. „Výborný výsledek by bylo umístění v do pátého místa,“ uvedl v rozhovoru. 

Dobrou zprávou pro vlašimské fanoušky i vedení bylo udržení kádru z podzimu pohromadě. „Jsme za to určitě rádi a navíc jsme tým dokázali doplnit o čtyři hráče,“ byl spokojen se zimním pohybem v kádru Jan Jícha. „Ze Slavie Praha přišla na hostování trojice Jurásek, Křišťan, Markovič. Z Českých Budějovic nás posílil útočník Bassey. Pozitivním krokem pro nás je určitě i to, že se s A-týmem mohli připravovat naši dorostenci Jíra s Fialkou. Jsme rádi, že kluci nakoukli do týmu a věříme, že jednou budou platnými členy druholigového celku,“ zhodnotil dění v kádru bývalý forvard Vlašimi.

Nejen Jana Jíchu, ale všechny členy vlašimského klubu, rovněž mrzí situace ohledně zákazu vstupu fanoušků na stadion. „Situace je v tomto ohledu těžká. Mrzí nás, že fanoušci nemohou do hlediště, proto jsme zajistili na podzim živé přenosy z domácích zápasů a na jaře v tom určitě budeme pokračovat,“ předeslal dobrou zprávu pro fanoušky, kteří tak budou moci domácí zápasy sledovat alespoň pomocí přímých přenosů na klubovém webu.

Klub rovněž řešil i otázku fanoušků, kteří si zakoupili permanentní vstupenku. „Všem, kteří si zakoupili permanentní vstupenky na probíhající sezonu, vystavíme na následující ročník F:NL zdarma novou. Celá ta situace s fanoušky nás velice mrzí a doufáme, že se situace zlepší a ještě v jarní části se na stadion podívají,“ uvedl dále Jícha.

Při pohledu na aktuální tabulku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY může být vedení vlašimského klubu spokojeno. Tým se nachází v uctivé vzdálenosti od sestupových vod a okupuje sedmou příčku. „Díky menšímu počtu účastníků je tabulka po podzimu hodně vyrovnaná, my bychom moc rádi koukali nahoru, výborný výsledek by bylo umístění do pátého místa. Zároveň si ale musíme dávat pozor na kluby, které jsou momentálně v tabulce níže. Týmy na sestupových pozicích to určitě ještě nevzdávají,“ prozradil cíle klubu pro jarní část soutěže. Blanické rytíře v březnu ještě čeká pohárové utkání proti prvoligovému Jablonci. „Ten bychom rozhodně rádi potrápili,“ uzavřel Jícha rozhovor se vší vážností.