Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jedeme podle plánu, libuje si Hyský

Dva týdny v plné přípravě mají za sebou fotbalisté z Vlašimi. Tým vedený Martinem Hyským absolvoval soustředění v Nymburku a odehrál i první přípravné utkání. Jak se trenér divá na první dva týdny přípravy? 

„Musím říct, že jsme spokojeni a jedeme podle plánu,“ uvedl na úvod rozhovoru hlavní trenér Vlašimi Martin Hyský. „Soustředění proběhlo úplně v pohodě. Pozitivní bylo, že jsme mohli absolvovat tréninkové jednotky i na přírodní trávě,“ těšilo zkušeného stratéga teplé lednové počasí. „Co se týče náplně tréninkových jednotek, tak jsme měli dvoufázové tréninky na hřišti a často jsme navštěvovali i posilovnu,“ poodhalil trenér náplň uplynulých dnů trávených ve Sportovním centru Nymburk.

Závěr soustředění však přinesl i trochu zklamání. „V závěru soustředění napadl sníh a díky ochlazení jsme nemohli první zápas odehrát na přírodní trávě. Utkání se tak přesunulo na umělý povrch, což nás samozřejmě mrzelo,“ uvedl k přesunutí zápasu proti Velvarům Martin Hyský.

Samotný zápas v prvním poločase jistě nenaplnil domácí střídačku optimismem, ale konečná remíza 3:3 byla nakonec přijatelným výsledkem. „Byl to první zápas po dvou měsících, což se samozřejmě projevilo. Inkasovat však tři branky proti soupeři, který si nevytvoří tolik šancí je špatné. Zaostali jsme v tom, že jsme se nechytili při ztrátách míče a inkasovali tři laciné góly. Jsem rád, že po prohraném poločase jsme dokázali zápas nakonec zremizovat,“ hodnotil utkání bývalý fotbalový obránce. „V utkání jsme viděli pozitivní věci a na druhou stranu i věci, na kterých musíme zapracovat a zlepšit je,“ dodal rázně Martin Hyský.

Do utkání nastoupili všichni hráči, kteří byli k dispozici a svou premiérovou branku zaznamenal například testovaný Jan Suchan. „Honza vypadal velmi dobře, je to fotbalový hráč a v utkání se mu dařilo, když dokázal jeden gól vstřelit a na další přihrát. Rozhodli jsme se, že by bylo dobré, aby u nás zůstal. Záležet samozřejmě bude na domluvě obou klubů,“ zhodnotil výkony případné posily lodivod Vlašimi.

Jeho pohledu neunikla ani již avizovaná posila John Solomon. Nigerijský ofenzivní hráč rovněž zaznamenal premiérovou trefu po svém příchodu pod bájnou horu Blaník. „John se snaží v tréninku a dobře pro něj bylo i to, že se dokázal gólově prosadit. Chybí nám však u něj ještě lepší taktické pojetí hry. Bude to ještě běh na delší trať. Je potřeba mu ty věci ukazovat, aby se mohl posouvat dál,“ popsal Hyský výkony dvacetiletého fotbalisty. „I ostatní hráči samozřejmě v tréninku makali naplno a uvidíme, jak se nám bude dařit dál. Nyní potřebujeme i doléčit drobné šrámy, abychom mohli opět trénovat v kompletním složení,“ doplnil šestačtyřicetiletý trenér, který bedlivě sledoval i výkony dalších nováčků ve svém týmu – Marka Ichy, Matěje Juráska, Jonáše Kneifela, Martin Douděry a Adam Touly.

Co tedy vlastně na hráče aktuálně čtvrtého celku tabulky čeká v dalším týdnu zimní přípravy? „Máme nastavený mikrocyklus, kterého se budeme držet a doufám, že postupně se nám zapojí do tréninku všichni hráči a rád bych, abychom využili aktuálního počasí a dostali se i na přírodní trávu,“ přeje si Martin Hyský. „Všude je zeleno, ale ve Vlašimi nám leží na hřišti sníh,“ posteskl si naoko s úsměvem hlavní trenér Vlašimi.

S novým týdnem se v médiích objevily i informace o hráčích, kteří absolvovali soustředění s pražskou Slavií v Portugalsku. Dá se tedy očekávat, že se některý z trojice Alijagič, Prebsl a Višinský vrátí do Vlašimi? „Bude samozřejmě záležet na tom, jaké nabídky přijdou a jak se rozhodne Slavie. U nás mají dveře vždy otevřené,“ uvedl k aktualitám vlašimský stratég, kterého velmi potěšila chvála na připravenost zmíněných hráčů od realizačního týmu sešívaných.

Další přípravné utkání má Vlašim na programu v sobotu 29. ledna, kdy od 11:00 hostí Na Lukách druholigovou Jihlavu.