Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jiří Januška: Ukázali jsme že jsme jeden tým!

Hlasování o hrdinu nedělního utkání proti Viktorii Žižkov by jistě vyhrál mladý blonďák s číslem 21 Jiří Januška. Dvougólový střelec zajistil Vlašimi veledůležité tři body a po utkání se podělil o své dojmy z vítězného zápasu. „Zápas jsme nakonec dokázali zlomit naší vůlí a tím, že jsme jeden tým a táhneme za jeden provaz,“ usmíval se Januška.

Jirko, jak hodnotíte nedělní duel, který jste dokázali vyhrát 2:1?

V prvním poločase jsme nehráli špatně a byli lepším týmem, ale bohužel jsem nevyužili své šance. Ve druhém poločase jsme měli takovou hluchou desetiminutovku, kdy jsme i inkasovali a poté byli psychicky dole. Nakonec jsme to však dokázali zlomit naší vůlí a tím, že jsme jeden tým, který šel za svým cílem, kterým bylo naplno doma bodovat.

Zkusíte popsat dva gólové momenty z vašeho pohledu?

Já si to moc zpátky takhle nepamatuju (smích). U toho prvního to tuším dával Vašek Svoboda nějak pod sebe a já jsem se jen soustředil to dobře trefit. U druhé branky to Láďa Janda dával na Petra Bredu, na kterého jsem stačil zavolat, aby míč pustil na mě a pak už jsme to jen uklízel plackou na zadní.

V pátek jedete na hřiště Jihlavy v roli outsidera. Jaký zápas lze očekávat? 

Jako outsider tam asi jedeme, ale nám je to jedno! My potřebujeme bodovat v každém zápase a na soupeře se nesmíme dívat. Jihlava je samozřejmě kvalitní tým, ale já si myslím, že například při domácím utkání s Hradcem Králové jsme nebyli horší tým a hráli dobrý fotbal. Do Jihlavy určitě pojedeme s pokorou a povzbuzením z posledního zápasu a budeme chtít urvat určitě nějaké body.