Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V pátek zamíří Vlašim na Vysočinu

O další body budou bojovat fotbalisté Vlašimi na půdě Vysočiny Jihlava, a to už tento pátek od 18:00. Do metropole sousedního kraje jedou svěřenci Daniela Šmejkala povzbuzeni výhrou nad Žižkovem. Favoritem utkání je i přes to domácí celek, jenž drží krok se špičkou tabulky. 

Čtyři zápasy bez bodového zisku měli na kontě fotbalisté Vlašimi před minulým utkáním proti Žižkovu. Bylo jasné, že tuto bilanci bude chtít Vlašim ukončit. To se také stalo a tým trenéra Šmejkala dokázal svůj výkon konečně přetavit v důležité body. „V prvním poločase jsme nehráli špatně a byli lepším týmem, ale bohužel jsem nevyužili své šance. Ve druhém poločase jsme měli takovou hluchou desetiminutovku, kdy jsme i inkasovali a poté byli psychicky dole. Nakonec jsme to však dokázali zlomit naší vůlí a tím, že jsme jeden tým, který šel za svým cílem, kterým bylo naplno doma bodovat,“ hodnotil poslední utkání jeho hrdina – střelec dvou branek Jiří Januška.

Právě obrat v utkání a zisk tří bodů je pro vlašimské hráče pozitivním přínosem do další práce a blaničtí rytíři se souboje s Vysočinou nebojí. „Jsme v roli outsidera, ale určitě zbraně neskládáme,“ řekl odhodlaně Januška. „My potřebujeme bodovat v každém zápase a na soupeře se nesmíme dívat. Jihlava je samozřejmě kvalitní tým, ale já si myslím, že například při domácím utkání s Hradcem Králové jsme nebyli horší tým a hráli dobrý fotbal. Do Jihlavy určitě pojedeme s pokorou a povzbuzením z posledního zápasu a budeme chtít urvat určitě nějaké body,“ dodal na závěr rozhovoru na podzim čtyřgólový střelec Vlašimi.

O tom, že jihlavský klub má kvalitu hovoří jasně fakt, že tým trenéra Radima Kučery atakuje nejvyšší příčky druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Svou aktuálně třetí pozici v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si jihlavský tým drží i díky skvělé řadě sedmi zápasů bez porážky. Naposledy byl tým Radima Kučery poražen 30. srpna na půdě Hradce Králové. Od té doby nasbírala Vysočina Jihlava čtyři vítězství a tři remízy.

V minulém kole Jihlava remizovala na půdě Prostějova 1:1. S výkonem jsem celkem spokojený. „Bylo to těžké utkání a remíza je asi spravedlivá,“ hodnotil duel pro oficiální stránky soutěže trenér Jihlavy, který se chce v posledním domácím utkání tohoto roku s příznivci svého celku loučit výhrou. Ovšem soupeře podcenit rozhodně nechce: „Vlašim se opírá o týmový výkon, dobrou organizaci hry a poctivou práci celého mužstva. Po zisku míče jdou do rychlé a hodně nebezpečné přechodové fáze. V posledních bodově nevydařených duelech měli mnohdy smůlu. Nebyli vždy herně horším týmem, ale zatím postrádají spolehlivého střelce branek. Jistě pro ně představuje velké povzbuzení domácí důležité vítězství nad Žižkovem. My určitě půjdeme za prodloužením domácí vítězné série v tomto ročníku,“ uvedl pro klubový web Jihlavy trenér Radim Kučera.

VZÁJEMNÁ BILANCE:

Za posledních pět let na sebe oba celky v rámci druhé nejvyšší fotbalové soutěže narazily celkem dvakrát. Lépe se mohou cítit jihlavští, kteří vyhráli domácí zápas jasně 3:0 a jarní odveta před televizními kamerami přinesla remízu 1:1.

Poslední vzájemný zápas: 

Vlašim – Jihlava 1:1 (0:1)

Branky: 89. Fotr – 11. Klobása. ŽK: Pavlík (Vlašim). Diváci: 506.

Sestavy: Vlašim: Bačkovský – Piško (29. Kadlec), Výborný, Mizerák, Pavlík – Fotr, Janda, Blecha, Fortelný (46. Kučera) – Badocha, Novotný.

Jihlava: Vejmola – Vedral, Tijani, Chlumecký, Novotný – Šulc, Vaculík – Javůrek (82. Petr), Zoubele (90. Šefčík), Preisler – Klobása (52. Klíma).

POSLEDNÍ UTKÁNÍ SOUPEŘE: 

Prostějov – Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 54. Slaměna – 78. Koubek. ŽK: Sus, Koudelka – Smejkal, Novotný, Zoubele. ČK: Tijani (Jihlava).

Sestava Jihlavy: Vejmola – Novotný, Tlustý, Tijani, Javůrek (79. Rezek) – Vaculík, Lacko – Zoubele, Fortelný, Smejkal (60. Mikuš) – Jawo (66. Koubek).