Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jiří Jeslínek: Porážka nás mrzí, ale jdeme dál!

Jednou ze zimních posil fotbalistů Vlašimi se stal útočník Jiří Jeslínek, který v poslední době procestoval několik zahraničních klubů. Po návratu do České republiky se usadil na soupisce Bohemians Praha 1905, odkud zamířil právě do Vlašimi, kde nastoupil do obou jarních zápasů. Ten poslední Vlašim prohrála. „Porážka nás všechny mrzí, ale jdeme dál a musíme se soustředit na další zápasy,“ uvedl v rozhovoru Jiří Jeslínek.

Jirko, jak se odehrál váš příchod do Vlašimi?

V listopadu jsme se bavili s trenérem Haškem o tom, že nehraju a zda bych nepřemýšlel o svém možném působení ve Vlašimi, kde trénuje. V prosinci mě pan Hašek kontaktoval znovu s tím, že odchází útočník a že by se mnou  ve Vlašimi počítal do útoku. To pro mě bylo důležité, protože v Bohemce mě nasazovali na post krajního obránce.

Přibližte fanouškům v kostce svou dosavadní kariéru?

Kariéru jsem rozjel v sedmnácti letech v A-týmu Sparty po trenérem Jaroslavem Hřebíkem. Ve Spartě jsem strávil pět let a poté prošel různé hostování – v Českých Budějovicích, Mostě, Kladně a střížkovské Bohemce.

Poslední roky jste trávil v zahraničí. Jaké jsou vaše dojmy z těchto štací?

Ve spartě jsem se nemohl prosadit do základní sestavy a z ničeho nic jsem dostal nabídku z ukrajinského Krivoj Rogu. Tu jsem přijal a strávil jsem tam dva a půl roku. Tam to bohužel zkrachovalo a vrátil jsem se do Mladé Boleslavi, kde jsem byl půl roku. Poté přišla nabídka z Tobolu Kostanai a tam jsem odehrál jednu sezónu. Pak následovala krátká tři měsíce trvající štace ve slovinském Celje. No a nakonec jsem odjel do rumunského Bukureště. Zde jsem měl smlouvu na dva roky, ale klub nedostal licenci na novou sezónu, tak jsem se musel vrátit zpět do ČR. Konkrétně do Bohemians, kde jsem do dnes, ale uvolnili mě na hostování do Vlašimi. Zahraniční angažmá mi dalo hodně zkušeností. Venku se s vámi nikdo nepáře, Musel jsem se naučit jazyk, zapadnout do kolektivu, což není nikdy jednoduché a díky fotbalu jsem poznal čtyři zajímavé země.

Měl jste i jiné nabídky kromě té z Vlašimi?

V prosinci jsem byl v kontaktu se dvěma ligovými týmy, ale trenéři z klubů se mi ozvali, že to všechno padá a berou si jiné hráče. Nechtěl jsem tedy dál čekat a po domluvě s Vlašimí jsem kývnul na hostování.

Vlašim má za sebou dva jarní duely, jaké je vaše hodnocení?

Vstup do jara jsme zvládli velmi dobře a bohužel nás všechny mrzí porážka v Olomouci. Nedá se však nic dělat. Před námi jsou další kola a musíme se na ně soustředit!

V sobotu vás čeká Ústí nad Labem. Jaký duel očekáváte?

Budeme se soustředit na sebe, abychom hráli svoji hru a utkání zvládli a vyhráli.

Na jaké umístění má podle vás vlašimský tým?

Chceme a byl to určitě úspěch, být tam, kde jsme teď. Ovšem, čím výše tím lépe. Tým tady ve Vlašimi na to je!

Co byste vzkázal fanouškům Vlašimi?

Děkujeme za podporu a přijďte se na nás podívat v co největším počtu! Máme v týmu plno mladých hráčů, které podle mě určitě uvidíte v prvoligových týmech. Je to jen otázka času, kdy se tam dostanou.