Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jose Řehák: Škoda, že jsme nevyrovnali

Do pohárového utkání nastoupil mezi třemi tyčemi vlašimské svatyně Josef Řehák, který krom jiného musel čelit i dvěma pokutovým kopům soupeře. „Bohužel penalty rozhodly zápas. Škoda prvního poločasu, kdy jsme mohli začít lépe, ale Jablonec ukázal svou kvalitu,“ poznamenal k těsné pohárové porážce brankář Vlašimi. 

Jak by jsi zhodnotil pohárové utkání s Jabloncem?

Myslím si, že jsme zápas mohli začít více aktivně, ale Jablonec ukázal kvalitu a troufnu si říct, že to měl pod kontrolou. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a ještě jsme dokázali soupeře pozlobit a udělat ze zápasu drama. Škoda, že se nám nepodařilo ještě vyrovnat.

Čím to, že první poločas nebyl ze strany Vlašimi optimální? Byla za tím podle tebe nervozita a respekt k silnému soupeři?

Nevím, jak ostatní kluci, ale já jsem před utkáním nervózní nebyl. Na zápas jsem se spíš těšil a překvapilo mě, že Jablonec byl hned od začátku na naší polovině. Reagovat na to jsme dokázali více až ve druhém poločase.

V utkání jste třikrát inkasovali. Z toho dvakrát z penalty. Který z těch gólů tě nejvíc mrzí?

Mrzí mě všechny inkasované branky. Nevím, zda se dalo těm situacím nějak předejít, ale za mě asi škoda té druhé penalty, kdy jsme vystihl směr, ale na míč nedosáhl.

Za Jablonec nastoupil na hrotu Martin Doležal, který je nebezpečný…

Apeloval jsem na kluky, aby ho nabírali osobně a nedali mu tolik prostoru, protože v tom je Martin silný. Trochu jsme se bál i centrů od Honzy Kroba, který levou nohou umí vyslat nepříjemný centr, ale naštěstí jsme tohle dokázali eliminovat. Bohužel rozhodly především dvě penalty.

Nyní zpět k ligové soutěže. Jak hodnotíš dosavadní průběh jarní části z pohledu Vlašimi?

Jsme rádi, že se nám podařilo po neúspěšném prvním utkání nejprve uhrát bod v Ústí a poté doma porazit Třinec. Nyní je na nás, abychom na to navázali v Prostějově a získali další body.

Partneři FC Sellier & Bellot Vlašim: