Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jsem rád, že mohu být ve Vlašimi, hlásí Bassey

Jednou ze zimních posil fotbalového klubu z Vlašimi se stal nigerijský útočník Fortune Bassey. Pětadvacetiletý útočník se k bájné hoře Blaník přesunul na hostování z jihočeského Dynama České Budějovice a svými výkony v modro-bílém dresu si chce vybojovat lepší pozici v prvoligovém týmu.

Poprvé se Bassey v sestavě Vlašimi objevil v přípravném utkání proti Viktorii Žižkov na počátku února. Od té doby jej mohli fanoušci najít na hrotu útoku Vlašimi v každém utkání. „Jsem rád, že mohu ve Vlašimi být. Trenér má ve mě důvěru a snaží se mě posouvat dál,“ těší pětadvacetiletého útočníka, který rozšířil zastoupení zahraničních hráčů v našem kádru. „Máme tu dobrou partu a už jsme vzájemně poznali,“ hlásil v rozhovoru pro klubový web českobudějovického Dynama.

Na první gól v novém působišti čekal Fortune Bassey až na samotný závěr přípravy, kdy se prosadil v přípravném utkání s Chrudimí a rozhodl tak o výhře středočeského celku 1:0. Podobně si útočník, který prostředí českého fotbalu zná dobře, počínal i v soutěžním utkání s Třincem, kdy jeho parádní rána zapadla do sítě a zajistila Vlašimi tři body. „Mám radost, že jsem se v lize konečně trefil a navíc nám to přineslo tři body,“ usmíval se střelec vítězné branky. „Vstřelená branka je pro mě velkou motivací do další práce,“ dodal.

Své kvality v útočné práci dokázal i v pohárovém utkání s Jabloncem, kdy odehrál celých devadesát minut a navíc zaznamenal další trefu, když nekompromisní střelou pod břevno snížil na konečných 2:3. „Těší mě, kolik dostávám prostoru. Získávám důvěru, která mi velice pomáhá a snad i přispěje k tomu, abych se mohl vrátit připravený zpátky do Dynama,“ uzavřel Fortune Bassey s tím, že samozřejmě ve volných chvílích sleduje i dění v Dynamu.

S využitím www.dynamocb.cz.